Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Wolfgang Amadeus Mozart vagy...

Wolfgang Amadeus Mozart vagy Ludwig Van Beethoven volt a nagyobb zeneszerző?

Figyelt kérdés
A művészet szubjektív, de mégis kiváncsi vagyok mindenki egyéni véleményére kettőjük közül ki volt a Nagyobb zeneszerző,

2014. aug. 18. 18:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%
Én beethovent jobban szeretem.Mozart se rossz de nem szeretem annyira.Neki van sok ilyen szerintem(!) kis gagyi dallama.
2014. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
59%

"Mozart se rossz de nem szeretem annyira.Neki van sok ilyen szerintem(!) kis gagyi dallama."


Persze, ő írta pl. a "Hull a pelyhes fehér hó" magyar címmel ismert dalocskát, vagy a "CAFFÉÉ"-t is, meg az "Oragna figa" című csacskaságot többek között.

De meghallgattad már figyelmesen a Requiemet? Vagy a Varázsfuvola, Don Giovanni zenéjét? A Nagy G-moll és a Jupiter szimfóniákat, a zongoraversenyeket?

Mélyek és komolyak, sok fájdalommal telítettek azok, messze nem "gagyik"...

Ettől függetlenül, ahogy már írtam, nem egyformák (szerencsére) az ízlések és a vélemények, nem is érdemes hasonlítgatni két zeneszerzőt.

Mert a maga nemében mind a kettő nagy volt és utólérhetetlen, ez tagadhatatlan. Nem?

2014. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Alexa Szjg-er ***** válasza:
14%

Wolfgang Amadeus Mozart volt a "nagyobb" zene szerző azért mert csodagyereknek tartoták mert 4-5-6-7-8 korában már symphonykat írt . Ezért ő számit "nagyobbnak" .

remélem tudtam segiteni .

2014. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti, szerintem te értesz ehhez (nem iróniával írtam)
2014. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Köszönöm, utolsó válaszoló! :)

A komolyzenén nőttem fel, ami persze nem jelenti azt, hogy más, modern zenét (az úgynevezett "könnyűzenét", bár nem szeretem ezt a fajta megkülönböztetést) ne tudnám értékelni, ha szépnek és dallamosnak tűnik.

Nekem minden zene szép a maga nemében...

2014. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek, én is komoly zenén növök fel, de hallgatok mást is :D és szivesen :)
2014. szept. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
Nos, a két zeneszező közötti alapvető külömbség az, hogy még Mozart inkább lágy többnyire nyugottt stílusa volt, addig Beethovennek inkább meghökkentő, váratlan, csataszerű, dinamikus stílusa volt. Nekem Beethoven a kedvencem, mivel (mint írtam) mindíg meg tudok a művein lepődni. Beethoven zenéjét a tűzhöz tudnám hasonlítani. Beethoven nagyobb zeneszerző, mert újított és olyanokat alkotott, amik még a az egyedinél is egyedibbek.
2015. júl. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Mozartnak kivételes tehetsége volt a zenéhez, amit már gyerekkorában ki tudott bontakoztatni. De Beethoven zenevilága mégis jobban telített érzelmekkel, egyetlen darabon belül végigzongorázik a teljes érzelmi skálán.

Mozart legtöbbször a vidámabb darabokat preferálta (vannak persze szomorúak is pl. Requiem). Ez részben amiatt lehet, mert a klasszikában nem volt nagyon divat, hogy olyan mélyreható, sokat mondó, tragikus műveket írjanak, inkább a lelkesítő, nagyszabású dicső művek voltak a jellemzőek. A másik ok az lehet, hogy Mozart bipoláris zavarban szenvedett. Mikor a depressziós állapotban volt, akkor nem szerzett zenét, csak akkor, mikor a mániás állapotban volt. Így nem csoda, ha többségiben vidámak és gondtalanok a darabjai. Persze ettől még zseniálisak, és ezek még Beethoven hasonló típusú műveit is lekörözik, és ugyan ott van az a néhány komolyabb, szomorkásabb műve, melyek szintén zseniálisak, de valahogy nincs olyan, hogy a kettő között lenne. Mindig csak a végletek.

Beethoven pont ebben tudja fölülmúlni. Ő egy művön belül megmutat mindent, és ezt teszi a legtöbb művével. Szerencséje volt, hogy később született, így áthajlott a romantikába, valamint (bár ez neki, annyira nem szerencse), de élete is sokkal tragikusabb volt, így jobban átélte a nehéz, szomorú dolgokat, és képes volt ezt a fájdalmat, érzelmi telítettséget beleírni a műveibe, és a vidám, könnyed részekkel vegyítve, művei még Mozartnál is zseniálisabbak lettek.

Így igazából azt mondanám, hogy Mozart a csak vidám darabok esetén jobb, de a komorabb, szomorkás művek terén inkább Beethoven a nagyobb zeneszerző.

2015. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Akik szerint Mozart csak vidám dalocskákat írt: meghallgattátok ti márva Don Giovannit? Félelmetesen depresszív és lenyűgöző mű...
2016. jan. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem "ortogonálisak" egymásra, másképp nagyok.

Mozart 36 éve alatt írt ~650 művet. Nagyon könnyen lazán komponált

Beethoven 57 éve alatt sem jutott el az Op.140-ig. Nagyon nehezen kínlódva, olykor évtizedekig érlelt.

2016. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!