Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen programot használnak a...

Milyen programot használnak a profi house producerek? (pl. :Robin Schulz, Martin Garrix, DVBBS, Calvin Harris) Inkább big room és deep house érdekel.

Figyelt kérdés

Használom az fl studio 11-et csak nem annyira tetszik,tudom használni mielőtt valaki azt mondaná hogy azért nem tetszik mert hülye vagyok hozzá.Már probáltam használni más programokat de vagy túl gyengék voltak vagy nem tudtam futtatni a gépemen.(erős gép szóval lehet erre használni.Ahhoz voltam túl hülye hogy futtassam :) )

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 24. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Na, hát először is meg***** az erős gépedet, ha nincs hozzá külön egy erős hangkártyád. Ez úgy kb minden zenei programra igaz. Calvin Harris konkrétan Logic-ot használ, gyanítom, a többi is, mert ugye egy Macbook pro kell, ha már van pénz, és hát Macre akkor már Logic, mert miért is használnának Windowsról átportolt progikat... Amúgy a program tökmindegy, mert maga a VST és a VSTi a fontos, és ha még azt is tudod, hogy EXS24, akkor sem tudod, hogy milyen mintákból építkezik. A Fruity nekem sem tetszett, én Reasonös lettem ezért, mindkettőt a hangminőségéért ekézték, amúgy teljesen alaptalanul, egyszerűen csak az volt a jellemző, hogy aki azt használta, nemigen figyelt a keverésre, masterelésre meg egyáltalán. Szóval a megfejtés: Logic, esetleg pro Tools, minősített esetben Cubase, live acten pedig néha Ableton Live.
2014. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. aug. 25. 15:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ableton über alles!


Megy Mac-en is, Win-en is, nincs túl nagy igénye, gyors, közepes gépen se tudod lecrashelni, live 8-nak elég volt 2 giga RAM is (mivel csak annyit tudott kezelni). Live 9 pedig maga a megváltás számomra. Nem vagyok fanboy, próbáltam FL-t is, Reason-t is, Logic/Cubase/ProTools/BitWig-hez nem volt szerencsém, de őszintén szólva nem is cserélnék jelenleg semmire.


Első hozzászóló VSTi-s dolgával nem értek egyet, szerintem marhajók a buil-in dolgok is, ha csak abletonon belül gonodlkodom az összes szintimet Analog-al, meg Operator-al írom. És veszett jó. Persze jók ha vannak, netről összebugázol valami preset-et, aztán tolhatod a közismert hangokat, de szerintem nem ebben van a szépség.


Avicii, Garrix, Savant FL Studio-t használ, Abletonosok között Crookers, Diplo, Richie Hawtin, akiket tudok, magyarok között JumoDaddy, Pixa használ Abletont.


DAW nem számít, csak az, hogy profin tudd használni, ezt nagyon sokan elmondták.

2014. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az előbbinek: "marhajók a built-in dolgok is". Is. Ettől függetlenül nem fogsz tudni nekem magát komolyan vevő producert mondani, aki nagyrészt built-in dolgokkal oldja meg a dolgait, épp az egyedi sound miatt. Egy nagyobb tételbe mernék fogadni, hogy a beépített cuccaiddal nem fogsz tudni olyat kitekerni, mint mondjuk a Virus TI pluginjével (igen, ahhoz kell a hardware jelenléte is, de attól még plugin), és akkor csak egyet mondtam az ezerből. Kicsit tapasztaltabb Abletonos hallani fogja a zenéden, hogy a gyári pluginból jön ki, ami nem feltétlenül rossz, csak annyira, mint amennyire az, amikor valami zenében a Reason gyári dobjait meghallom valami profinak szánt zenében...
2014. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
-"zenében"
2014. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azon van a hangsúly, hogy miből állítod elő a zenét/hangot. Egyik kedvenc producerem (Boaz v/d Beatz) is Analog-al csinálja nagyrészt a sound desing-t, mivel neki az a "signature sound"-ja. Visítós, kissé koszos, overdrive-olt magas oktávos szintik. (Ő írta amúgy Diplo-nak meg Pharrel-nek az Aerosol Can-t, bár ott pont nem használ semmilyen szintit)


Hiába van ezer féle Sylenth1, Massive, Nexus, FM8 meg mindenféle VSTi-d, vagy hardware-es fasza analógod, ha a munkád egy kakkantás. Én azon a véleményen vagyok, hogy a built-in dolgokkal is nagyon nagyon minőségi dolgokat lehet összehozni, nem véletlenül kerülnek azok is pénzbe (igen, a lite verzióhoz külön kell venni, nincs benne szinte semmi, csak egy sampler kb.).

2014. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Na, hát először is meg***** az erős gépedet, ha nincs hozzá külön egy erős hangkártyád."


Ez pl. hülyeség, leginkább a processzor erőssége számít, hogy minnél nagyobb projekteket tudj csinálni.

Avicii a levels-t például egy laptopon csinálta, de a future musicnak is elmondta, hogy hiába van új stúdiója, nem használja a kompresszorokat benne, csak a gépet, a vst pluginokat meg a midi billentyűzetet.

Zedd szintén egy laptopon csinálta a zenéi nagy részét, Axwell is írta egyszer, hogy rengeteg zenéjéhez csak a macbookját használta.

Daw-ból meg tökmindegy mit használsz, amibe kényelmesebben és kreatívabban tudsz dolgozni azt használd.

2014. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha csak egérrel kattintgatsz össze zenét, akkor valóban nem kell hangkártya, de ha MIDI billentyűvel dolgozol, egy kínszenvedés. De gondolom a csávónak Macbookja van, abba eleve raknak egy olyan hangkártyát, aminek alacsony a latencyje.
2014. szept. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most komolyan, szerinted csak az komolyan vehető producer aki MIDI billel, meg csillivilli massive-al, meg ilyen-olyan vsti-kkel csapatja?


Nem csak house, trance, meg egyéb dallamos dolgokbaan kéne gondolkodni, és akkor nálad is értelmet nyerne, hogy a MIDI csatornák nélkül is lehet hatalmas zenéket írni.


Persze ha lenne lehetőségem, énis vennék bikább gépet, meg hangkártyát, a procimat is inkább kicserélném egy i7-4770-re, de nem létfontosság. Ha elég leleményes vagy ki tudod ezeket a gyengeségeket kerülni. (Megírod a dallamot, kiexportálod .wav-ba, és beilleszted. Negyedannyit használod a gépet, és ugyanúgy megvan minden).

2014. szept. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zlevii válasza:
Én bitwig-et használok,ableton után valahogy olyan magától értetődő az egész,hihetetlen gyorsan fut,igaz macbook pro-n(late 2013),de nekem nagyon bejött,ajánlom nekedis! :)
2015. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!