Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy jobbkezes tanár megtanít...

Egy jobbkezes tanár megtanít balkezes gitáron játszani?

Figyelt kérdés

Balkezes vagyok, és el szeretnék kezdeni egy tanár segítségével gitározni. De ő jobbkezes. Szerintetek megtanítana attól, hogy nekem balkezes gitárom van?

És a gitár kotta ugyan az marad? Mármint nem lesz a tükörképe?



2014. aug. 26. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megtaníthat.

Kotta/tab sem változik.

2014. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Simán.

Ez nem gond, a kotta/tab természetesen nem változik.

2014. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
meg. de normális tanár nem tanít tabból.
2014. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

" normális tanár nem tanít tabból"

Oszt miért ne tanítana.

2014. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát oszt azért nem tanít, mert a tab nem zenei dolog. a zene lejegyzésére a kotta és csakis a kotta a helyes.
2014. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogyne persze.
2014. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csakis a kotta helyes...

Úgy szeretem az ilyet, főleg annak ismeretében, hogy a gitárosok nagy része egyadott gitártémát kottából a büdös életben el nemtudna játszani, míg tabból simán.

2014. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mike stern, al di meola, scofield, wes montgomery, john petrucci, satriani, vai, joe pass, tal farlow, peter bernstein és még sorolhatnám. a legnagyobb gitárosok és mind tökéletesen olvasnak/írnak kottát.

aztán lehet, hogy a green day gitárosa nem tud, de ő meg is érdemli. aki nem képes megtanulni kottát olvasni, mert egy lusta suttyó, azt nem is lehet zenésznek nevezni, csak egy ostoba zenebohócnak.

persze van ellenpélda is, például hendrix, aki nem tudott kottát olvasni. de akkor tanulj meg úgy improvizálni mint ő és legyen olyan füled, mint neki. akkor elnézhető.

2014. aug. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ember, te hol élsz? a komoly tanárok mind megtanítanak kottát olvasni, a zenészlét ALAPJA a kotta szakszerű ismerete. esküszöm nem is értelek. lehet, ha egy utolsó suttyónál tanulsz, az eléd rakja a guitar prot, aztán 'nesze fiam, ebből játsszál', de ez nem komoly zenélés. tabból egy majmot is megtaníthatsz gitározni. komolytalanság és suttyóság netovábbja. menj el egy NORMÁLIS tanárhoz, egy AKTÍV ZENÉSZ/MŰVÉSZTANÁRHOZ.
2014. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az meg, hogy nem értek hozzá... klasszikus zeneművészeti egyetemet végeztem, de számtalan rock- és jazzgitárosnál is tanultam és én is tanítottam klasszikust, rock és jazzgitárt egyaránt. soha, egyetlen komolyan vehető tanár nem tanított tabból, ha a kifejezetten specifikus fekvésgyakorlatokat nem számítjuk. ha téged tabból tanítanak, akkor téged öcsém nagyon átvertek. ha te tanítasz tabból, akkor te versz át másokat.
2014. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!