Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek megtud tanulni...

Szerintetek megtud tanulni egy balkezes ember jobbkezes gitáron?

Figyelt kérdés
Balkezes vagyok, és kapni fogok egy jobbkezes gitárt ajándékba.
2011. júl. 1. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert fieldy a kornban (basszusgitár) is balkezes de jobbkezes hangszeren játszik, vagy Jim Root a Slipknotban is balkezes, mégis jobbkezes gitáron játszik. De én azt hallottam nem érdemes felváltani ezt, mert gondot okozhat az agyban. Dehát ezek szerint lehet hogy mégse...
2011. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is balkezes vagyok és világ életemben jobbkezesen játszottam.Szóval meg.:)
2011. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Általában a balkezesek is jobbkezes gitárokon játszanak, mert azok sokkal gyakoribbak. Te is simán megtanulhatod így is.
2011. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sztem ha már jobbkezes gitárt kapsz, húrozd át (tehát fordított sorrendben legyenek a húrok), és akkor foghatod fordítva! Jimi Hendrix is áthúrozott jobbkezes gitáron játszott.
2011. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, az uccsó jó ötletet adott, ez eszembe se jutott! Tényleg így volt! A jó öreg Jimi
2011. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is jobbkezesen gitározom, pedig balkezes vagyok. Apám is balkezes, de ő a jobb kezével ír, mert áterőltették.


Én azt mondom, hogy úgy játssz, ahogy természetesebbnek érzed. A húrok lefogása nehezebb feladatnak tűnhet mint a pengetés, de mégis nagyon fontos, hogy a pengető kezed stabilabb legyen hogy tudjad tartani a ritmust. Meg lehet tanulni a rosszabbik kézzel is jól pengetni, de úgy általában jobb az, ha a domináns kezed végzi.


Amúgy vannak olyan gitárosok, akik úgy játszanak bal kézzel a jobbkezes gitáron, hogy nem húrozzák át (pl. Albert King). Különleges lennél úgy, de azért nem ajánlom.

2011. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szólógitárt kapok, és szeretnék rárakni hevedert is, attól hogy áthúrozom, attól még rá tudom tenni a hevedert?
2011. júl. 1. 16:20
 8/8 anonim ***** válasza:

El kell vinned hangszerészhez, hogy rakjon a másik felére hevederakasztót, mert ha az alsó felére akasztod, folyton kifelé fog dőlni.

Amúgy is kell hangszerészhez menned, mert te nem tudod csak úgy áhúrozni, szerintem a felső húrvezetőt is ki kell cserélni egy fordítottra.

2011. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!