Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most megyek ált 7. be, és...

Most megyek ált 7. be, és szeretnék zenesuliba járni, gitározni. Érdemes?

Figyelt kérdés

zolfézsra sose jártam.

Érdemes elmenni erre a 2évre,hogy az alapokat legalább megtanuljam?

Nembaj,hogy a gitározással eggyütt kezdem a szolit,tudok így elöre haladni?



2014. aug. 30. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk a zenesuliban úgy van, hogy elkezded a hangszert, és párhuzamosan vele együtt a szolfézst. Míg hangszerből 2, addig szolfézsból csak 1 előképző van, de egyébként ez nem jelent semmit, ugyanúgy tanulsz és haladsz..


Szerintem érdemes, én már 6. éve fogok járni most szeptembertől, de csak hangszerre, mert szolfézsból le kellett vizsgázni és vége.


Szerintem megéri, és még általános suli után is (feltéve, ha közelre mész suliba, és hazajárós leszel)


És hogy a kérdésre is válaszoljak, a szolfézs sosem volt a szívem csücske, viszont természetesen tudsz együtt haladni vele, nem nehéz, sőt! Még csak segít, elvégre nem ismered a ritmusokat stb... akkor a kottát is nehezebb olvasni :)


Ha van kedved, miért ne?

2014. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

És erre mikor kell beiratkozni?

Sulikezdéskor?

2014. aug. 30. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:
hogy érted, hogy megéri-e? zenészkedni abból a szempontból megéri, hogy a legjobb dolog a világon. gitározni viszont anyagi szempontból nem éri meg, mert nagyon-nagyon sok gitáros van és nagyon sok a jó. ha szeretnél anyagilag is jól járni, akkor tanulj meg fúvóshangszeren játszani, akkor tutira megélhetsz a zenélésből.
2014. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy erre a 2 év re megèri e?
2014. aug. 30. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért csak két év? Gimnázium mellett is tanulhatsz, ugyanolyan áron, úgy tudom. Én is ennyi idősen kezdtem, és nem bántam meg. :)

Nálunk csak a kicsiknek volt előképző, én ennyi idősen már sima első osztályban kezdtem, szolfézzsal együtt (nekem sem volt előképzettségem), bár az osztályok nem jelentenek semmit, a hangszeres tanárral eltöltött idő ígyis-úgyis hasznodra válik. Érdemes kihasználni, mert ilyen áron (ha jól tudom, az állam fizeti a tanítás 95%-át) sosem fogsz tudni hangszeren tanulni. Bár elkezdtem volna én is hamarabb..:)

2014. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Hát nálunk úgy van, hogy szeptemberben (vagy még augusztus utolsó hetében? nem tudom, de ott körül) van egy beiratkozási időszak, ez olyan pár nap. Ilyenkor bemehetsz bármelyik tanárhoz, kipróbálhatod a hangszereket, ha nem az a neked való, ajánlanak másikat, beszélgettek (+ nálunk énekelni is kellett, csak hogy hallják mennyire jó a hallásod, de ezt már csak annál a tanárnál kellett, ahova be akarsz iratkozni) stb...


Szóval szerintem év elején kell a legtöbb helyen :)

2014. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cseh Juli válasza:
Ha van rá lehetőséged, akkor mindenképp. Zenesuliban 2 év rengetwg idő, sokat tudsz tanulni :)
2018. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!