Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Én egy amatőr (szigorúan...

T-Beat kérdése:

Én egy amatőr (szigorúan amatőr) rapper vagyok, és szeretném kikérni a véleményeteket erről a két zenéről, melyeket én írtam! Építő jellegű kritikát várok. Mert még van hová fejlődni. Hozzáteszem egy éve sincs hogy belefogtam a rappelésbe!?


2014. szept. 1. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első alapot már hallottam valahol.

A szövegre azt tudnám mondani, amit apámtól tanultam:

"Az értelem kedvéért nem b*ssza el a rímet"

Most képzelj ide egy 20 sor mélységes fikázást, gyalázatosan szar(2/20, hallottam már sok rosszabbat, de még mindig igen szar), amit művesz, én nem fáradnék a részletes leírással.

Néhány gyakorlati jótanács:

-a refrént ne művészkedjük el, attól hogy 4-szer felmondod, vagy visszhangot raksz rá, nem lesz jó

-A rímek elég fájdalmasak, erőltetettek

-a prozódia meg van baszva (arra kell figyelni, különösképpen rapnél, hogy a szöveg ritmusa minél inkább alkalmazkodjon ahhoz, amikor élőszóban, zene nélkül elmondod a szöveget. Amikor hirtelen 6 szót egymás után hadarsz, mert jön a sor vége, az tipikus példája annak, amikor szar, amit csinálsz.

-Szerelemről már 13 milliárd szám született, ha klisés szar akarsz lenni, hát rajta, még az is lehet, hogy azt jobban el tudod adni, de kéne 1-2 szám, ami nem arról szól.

-Ez a 2 szám konkrétan kuka, ne tartogasd, okulj belőle, és delete, egy forintot nem ér egyik sem. Fejlődni, fejlődni, fejlődni!

-Effekttel nem lehet eladni szöveget.

-És utoljára, de nem utolsó sorban: küzdjük le a tájszólást, ha nincs dramaturgiai jelentősége (lásd: Open Stage)! Értem én, hogy sokfélék vagyunk, meg népi értékeink, de feleslegesen tájszólásba rappelni egyszerűen fosköszörű.

Amúgy: "Hozzáteszem egy éve sincs hogy belefogtam a rappelésbe!?"

1: 1 év nagyon sok, annyi idő alatt történhetett volna ez-az.

2: Művész csak akkor mosakodik előre, ha tudja, kinek mutatja, és tudja, mit kell kihangsúlyoznia (pl: Lacikám, a 12. sor kamu, nem találtam rendes rímet, a master szar, mert csak egy presetet töltöttem be, mert még nem tudom, milyen soundot akarok, vagy esetleg az összes hangszín cserés, mert ez csak egy vázlat, a szöveg a fontos). Minden egyéb esetben gyári lúzerség.

Remélem, sikerült kihámozni belőle a pozitív kritikát.

2014. szept. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én rocker vagyok és csak kíváncsiságból kattintottam rá az első videóra. Valami eszméletlen gagyi, hallgathatatlan szarra számítottam... de így utólag annyit mondhatok, hogy tisztességesen végighallgattam mindkettőt és egyszer se mardosott az az érzés, hogy "ezt most azonnal ki kell kapcsolnom!!".

Nyilván érződik azért rajta, hogy tényleg amatőr vagy, előadásmódban és szövegekben is, de hát a régi nagyok is valahogy így kezdték :)

Okoskodni nem nagyon akarok többet, mert mondom, nem konyítok túl sokat a rapzenéhez, szóval nehogy hülyeséget mondjak. Szóval csak annyit mondok, hogy hajrá! ;)


Ja, egyébként és, hogy a dalokról is szóljak valamit: az első számomra fülbemászóbb volt, viszont a másodiknál jobban tetszett, hogy más témát boncolgatsz benne, a szerelem helyett.

A rímek és a szöveg szerintem helyenként frappáns és kreatív, helyenként viszont valóban izzadtságszagú, ahogy azt az első is megírta.

2014. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
keress más hobbit öcskös
2014. szept. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Yoni03 ***** válasza:
A te hangodhoz egy keményebb flowt tudnék elképzelni. Meg valami más témában is nyomhatnád.
2014. szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!