Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Rock-ra, metálra...

Gitárosok! Rock-ra, metálra milyen elektromos gitárt ajánlanátok kb.20-25 e Ft-ból? Teljesen kezdő vagyok.

Figyelt kérdés
16/L

2014. szept. 7. 00:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
ja, és igen... mi kell még egy gitárhoz? gondolom erősítő, tok, pengető... és még? :D illetve ezek kb. mennyibe kerülnek?
2014. szept. 7. 00:15
 2/18 anonim ***** válasza:
hát kezdetnek egy akusztikus kéne és egy tanár :D ha az alapokat sem tudod akkor hülyeség befektetni egy rakat pénzt , mert azán megunod, kiábrándulsz a rockból vagy hasonlók :D szerintem 25 k ból vegyél egy akusztikusat és keress egy tanárt, 3 év után már elég f4szán fogsz tudni, de ha csak otthon pötyögsz akkor ahhoz a tudáshoz amit a tanárnál sok gyakorlással 3 év alatt értél el ahoz neked kell majd 5 és akkor is csak betanult cuccokat fogsz tudni amiket 1000x eljátszottál a tanárnál meg 2 év után már kottából kijátszol bármit kb :D , de egy erősítő pl 15ezer a legolcsóbb, kábel az durván 2 ezer, pengető pár száz ft, gitár meg hááát igazából jót 40 től felfelé kapsz, szóval karácsonyra :D azért remélem nem vettem el a kedved :) 20/F és hajrá
2014. szept. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem vetted el, köszi a választ.. :D tanárom lenne ilyen alap dolgokhoz, viszont az a gond, hogy az akusztikus nem igazán jön be... :D
2014. szept. 7. 01:45
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Megint ez a baromság hogy "kezdésnek vegyél akusztikust" Ennek semmi alapja, értelme nincs.

Aki elektromos gitáron akar játszani, az azon is kezdje el.

Tudod aki nagybőgőzni akar, az se hegedűt fog venni tanulni (főleg nem azé' meraz olcsóbb ?!) :)

2014. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Én kezdésnek egy ilyen szettet vettem [link] (tudom h ez nem 20-25ft-ba kerül, de ehhez van minden ami egy teljesen kezdőnk kell) és én tanár nélkül elég jól meg tudtam tanulni ugy hogy a barátom segített még az elején :) meg nekem is mindenki azt mondta, hogy kezdjek akusztikussal de az nekem sem nagyon jön be :D
2014. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ebben az árkategóriában nem nagyon kapsz olyat, amit érdemes megvenni és hosszabb távon is megbízható és használható lesz.


A gitáron kívül lehetőleg kell erősítő, kábel, heveder, tok.

2014. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyjából 40e körül kezdődnek azok a gitárok, amit érdemes már megvenni, ahhoz erősítő 15-20e minimum, egy normális tok 4-5e...
2014. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
figyi első vagyok, tanár nélkül is meg lehet tanulni de fényévekkel lassabb, tanárnál meg akusztikuson kezdene általában mert az ujjaid még nem elég ügyesek így nyilván nem egy metálos gitárszólót fogsz elsőnek tanulni hanem unalmas népi cuccokat meg hasonló gyakorlati unalmasságokat :D de petőfi sem verseket kezdet írni kiskorában hanem bemagolta az abc t elöbb :D szóval az első két év a felkészülésé de attól még te otthon magadtól keresgélhetsz dolgokat de a tanáros dolgokat gyakorold nagyon, nem fogod megbánni :) na meg ott zenésztársakra is lelhetsz :D , szóval én 20-25 ból a helyedben vennék valami akusztikus gitárt és nyáron meg elmész melózni és veszel egy szetttet 50-60 korül amin már fogsz is tudni azért 1év tanárhoz járás és gyakorlás után , de ha megnnád közben akkor sem dobtál ki sok pénz :) így a logikus szerintem és a leg optimálisabb is, de ahogy gondolod, mert amíg a föld kerek... :D
2014. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szeretném, ha valaki, aki valóban ért hozzá és nem csak féművelt, elmondaná, pontosan milyen előnyökkel jár az alapokat akusztikus gitáron elsajátítani, szemben az elektromos gitárral.


Mitől lehetne könnyebben megtanulni skálázni vagy alapakkordokat játszani egy akusztikuson?

2014. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
az akusztikuson más zenéket gyakorolsz, amíg nem tudsz semmit akkor akusztikuson kell, az elektromos nagyon torzít és ott azért elpötyögni nem igazán lehet, akusztikuson meg ujjgyakorlatokat is tanulnak, más a húrok anyaga pl , mert elektromoson is lehet betanulni konkrét témákat de attól hogy bemagolod a green day when i come around ot attól még nem fogsz tudni gitározni :D ez olyan mint az angol, ha nem az alapoktól kezded akkor csak bikicsunáj lesz :D de mondjuk nekem aztán tök8 hogy ti mivel mit csináltok , csak tippet adok :)
2014. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!