Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fejhallgatót gitár erősítőbe...

Fejhallgatót gitár erősítőbe dugni?

Figyelt kérdés
Családtagjaimat zavarja ha 6óra után gitározok, mert fáradtak, pihennének. ezt persze meg is értem. Én viszont szeretnék este is gitározni. Egy sima fejhallgatót lehet a gitár erősítőbe dugni, h a fülesben szóljon szépen a hangja?? Láttam már olyat, hogy a fejhallgatóba bele van építve az erősítő.. viszont az drága.

2014. szept. 12. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha van fejhallgató kimenet az erősítődön, akkor lehet.

Ha nincs, hová dugnád?

2014. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Van rajta... de ahhoz kell valamilyen átalakító, mert simán nem lehet beledugni...
2014. szept. 12. 20:38
 3/14 anonim ***** válasza:

Általában kisjack->nagyjack átalakító kell, de ez elég egyértelmű is.

Viszont ha nem modellezős erősítő, akkor igen eke hangja lesz így.

Egy Vox Amplug pl egyáltalán nem drága, kényelmes és jól is szól.

2014. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

10 ezer fölött láttam, hát akkor az maradt.

Köszönöm a segítséget.

2014. szept. 12. 20:43
 5/14 anonim ***** válasza:

"Viszont ha nem modellezős erősítő, akkor igen eke hangja lesz így. "


Ez így konkrétan hülyeség. :)

Semmi köze annak h modellezős vagy nem, ahhoz a hanghoz amit kiad a fülesen. Mindkét esetben ugyanazt a hangot adja ki fülesen, mint amit alapból az előfok továbbküldd.


Szóval nem lesz "szarabb" mint ahogy amúgy szól az erősítő.. :)

2014. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mondok jobbat ne dugs be az erõsítõbe ès kèsz :)
2014. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
dugd*
2014. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

""Viszont ha nem modellezős erősítő, akkor igen eke hangja lesz így. "

Ez így konkrétan hülyeség. :)

Semmi köze annak h modellezős vagy nem, ahhoz a hanghoz amit kiad a fülesen. Mindkét esetben ugyanazt a hangot adja ki fülesen, mint amit alapból az előfok továbbküldd.

Szóval nem lesz "szarabb" mint ahogy amúgy szól az erősítő.. :)"


Miért hazudsz?

Nem modellezős esetben valóban az előfokból érkező eke, zsizsis hangot kapod, ami használhatatlan, ellenben modellezős erősítőkben van hangfalszimuláció is, ami minőségtől függően egészen jó hangot is adhat fülesen keresztül.


Szóval máshol terjeszd a hazugságaid/hülyeségeid légyszi.

2014. szept. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne engem nevezz hazugnak, nem most kezdtem a szakmát. Attól hogy van valami vacak erősítőd amin kipróbáltad és szar hangot adott, attól még nem kell általánosítani :)

Te most azt akarod beadni hogy a világon az összes -nem modellező- erősítő füles kimenete használhatatlan hangot ad. Egy normális erősítő teljsen normális minőségi hangot fog adni, fülesen is.


Szóval neked kéne hanyagolni a sértegetést, és nem beleszólni olyan témába amihez nem értesz :)

2014. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kár veszekednetek, szerintem mindössze arról van szó, hogy az egyik elvárja, hogy úgy szóljon a fejhallgató, mintha rendesen hangfalról szólna, ezért neki csak a hangfalszimulációs felel meg, a másik meg nem.


Ez alapvetően ízlés és igény kérdése, de nem lehet abszolutizálni egyik értékelést se, mint egyedüli helyest.

2014. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!