Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen akusztikus gitárt...

Virry kérdése:

Milyen akusztikus gitárt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Akusztikus vagy elekro akusztikus gitárt keresek, de nem igazán tudom hogy ha gitárt veszek, mit kell nézni rajta, vagy melyik márkát érdemes keresnem. Mindenképpen vékonyabb nyakút, fémhúrosat keresek ( minden akusztikus gitár fémhúros, nem? Ha tévedek kérlek nézzétek el nekem. ) Kb. 10 - 15 000 Ft-ban gondolkozok. (Max. 18 000) Kezdő vagyok, első gitárom lenne, szóval az is a kérdésem hogy első gitárnak jó-e ?

! :)

( Csak kultúrált kommenteket várok. Légyszi )

Köszönöm :)



2014. szept. 13. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Akusztikus gitár a fémhúros westerngitár is, meg a nejlonhúros klasszikus gitár is, mert akusztikus rezonátor "dobozzal" erősíti a húrok hangját.

Ezért nevezik akusztikusnak.

Sajnos a köznyelvben tévesen a fémhúros gitárra terjedt el ez az elnevezés, mintha a klasszikus nem lenne akusztikus gitár.

Pontosabb, ha fémhúros akusztikusnak hívjuk.

Én sajnos ebben az árkategóriában nem tudnék jó szívvel ajánlani, a legközelebbi, ami szerintem jó lehet, az 27e Ft környékén van.

2014. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. szept. 21. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!