Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Epiphone Les Paul Standard...

Epiphone Les Paul Standard vs. Tokai Love Rock ALS48?

Figyelt kérdés

2014. szept. 19. 01:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tokai. Mert Japán, míg az Epiphone gitárjai általában Kóreában, Indonéziában, Kínában készülnek.
2014. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Már megint egy teljesen félrevezető, hamis válasz egy magát szakértőnek gondoló tájékozatlantól.


A Tokai ugyan japán cég, de a kilencvenes évek közeoétől az Epi árketgóriájába eső gitárjaik már Koreában készültek. Exportra már 2001 óta nem gyártják ezt a gitárt Japánban, csak belpiacos modellnek ment még egy darabig, ami meg sokkal drágább is. Ezekből még vannak ott megmaradat darabok.

A hivatalosan gyártott és exportált ALS84 manapság kínai gyártású. Ráadásul az eBay tele gagyi kínai hamisítványokkal is, amikről azt próbálják elhitetni, hogy Japán, pont azért, hogy azokra rásózzák, akik az ilyen pletykaszinten túl nem ismerik őket.


Ha eredeti japánt akarsz, azt vagy használtan kapsz (persze még akkor is ott van, hogy lehet hamis), vagy japán eladótól az eBayen, ami meg annyiba kerül, amiért már kapsz egy Gibsont.


Tényleg olyan nehéz csinálni egy félperces Google keresést, ahelyett, hogy magabiztosan hülyeséget mondanál?

2014. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó, bocsánat hogy hülyeséget írtam. Mellesleg egy olyan "oldaltól" nem fogadok el oltást, aki szerint AC/DC-re csak és kizárólag humbucker alkalmas. Arról nem is beszélve, hogy az egyik cikk szerint elektromos gitárnál nem számít a faanyag...
2014. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És amúgy nem gondolom magam szakértőnek, mint látod, szarul tudtam.
2014. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy AC/DC-re csak humbucker alkalmas, maximum azt, hogy azt a hangzást humbuckerrel lehet elérni.


Azt se mondtam, hogy nem számít a faanyag, legfeljebb annyit, hogy kevésbé meghatározó, mint sokan hiszik. Nem tudom, honnan veszed ezeket.


Amúgy meg rohadtul nem érdekel, hogy mit fogadsz el és mit nem, főleg, ha hülyeségeket beszélsz.

2014. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__6118321-fend..


[link]


Hát te tudod... mellesleg elismerem, hogy igen, szarul tudtam, de attól nem kell egyből lekezelőnek lenni... A screenshoton alá is húztam neked a lényeget, mert még továbbra is azzal jönnél, hogy hülyeségeket beszélek...

2014. szept. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én továbbra is az AC/DC hangzásra mondtam, természetesen magát a zenét lehet jól játszani egy Squieren is.


Igazad van, valóban zavart a SZAKMAI fórumokon az ilyen jellegű beszólás, főleg ha valakinek eleve nem is alátámasztható a véleménye.

Elnézést, ha élesen fogalmaztam.


De talán megértheted, hogy ez itt a GYIK, egy gagyi kérdezz-felelek hely, ahol rengeteg tévinformációt terjesztenek sokan és a legtöbb ember vagy lusta, vagy ostoba ahhoz, hogy a legalapvetőbb internetes keresést is elvégezze.

Nagyon elegem van abból már abból, hogy emiatt terjednek a hiedelmek, téveszmék. Nap mint nap ezzel szembesülök és egy idő után elfogy a türelmem.


Konkrétan erre Tokai esetre visszatérve: én is annyiban voltam képben, hogy mostanában láttam pár ilyen japán gyártótól leginkább kínában készült olcsó modelleket.

Ezért utánanéztem, mi a helyzet. Kb. 3-5 percet töltöttem el, ebből pár másodperc volt a keresőszó beírása, majd a többi az a találatok közül kb. egy tucatnyinál a lényeges információk elolvasása, illetve a gyártó honlapjának megnézése.

Amit leírtam, ennyiből derítettem ki.

Megnéztem fórumokat, megnéztem az eBayen eladó ilyen gitárokat, megnéztem hangszerteszteket.

Mind olyan dolog, amit bárki meg tud csinálni. Ehhez nem kell se diploma, se szaktudás, csak minimális angol ismeret, az meg manapság alap kéne legyen, én is magamtól kezdtem el kamaszként tanulgatni, aztán mentem csak tanfolyamra egy művházba, de nem abból tanultam sokat, hanem abból, hogy elkezdtem próbálni szótárral fordítani. Pedig akkor még nem volt semmiféle internet. MOst már itt a google translate, egy csomó online szótár, alapfokú nyelvtanfolyam.

Tényleg bárki megteheti.

Hát akkor miért nem?


Ha leírok valamit, általában le szoktam ellenőrizni előtte, hogy ne írjak hülyeséget.

Ez olyan nehéz lenne?

2014. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmi probléma. Nem az angol tudásommal van a gond, csak én ezt így tudtam, azt hittem jól tudom, mert az ÖSSZES Tokai gitár amit láttam, az kb. 200-300 ezres árkategbe volt sorolható, nem tudtam, hogy vannak gyengébb gitárjaik. Ennyi a sztori, nem kell ezen felhúzni magad :D
2014. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem ezen húztam fel magam konkrétan, hanem azon, hogy ez a sokadik hasonló dolog volt mostanában, amibe belefutottam itt. :)
2014. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen jól megbeszéltük, esetleg tudnál válaszólni erre a kérdésre: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__5919895-mier.. ? :D
2014. szept. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!