Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Epica - Kingdom of Heaven...

Epica - Kingdom of Heaven értelmezése?

Figyelt kérdés

Pl. a "God is every living soul" része. Ez azt jelenti, hogy hisznek a szentháromságban (ugye a Szentlélek, ami a keresztények szerint bennünk él), vagy azt, hogy úgy gondolkodnak, mint a LaVey-i sátánizmusban (te vagy a saját magad istene, mint pl. a Gorgoroth egyik számában: "There is a god in man")?

NEM fordítást kérek. Egyszer már kértem értelmezést egy dalszöveghez, és valaki belinkelt egy magyar fordítást.:D Tudok angolul, és értelmezni ugyanúgy nehéz, hiába van lefordítva magyarra.



2014. szept. 28. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kérdéshez nyilván nem egy mondatot kell megvizsgálni, de mivel szám címe ordít az előbbi megoldásodról, ezért szerintem annak kell lennie. Viszont nem ismerem a zenét. Meg már maga a banda nevét se tudnám összehasonlítani bármelyik sátánista szekta vallásával :D
2014. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor a Lamb of God-ról mit gondolsz? Nekem elsőre az jutott eszembe, hogy a keresztény Isten áldozati bárányának tekintik magukat, erre kiderül, hogy irónia: az előző nevük Burn the Priest volt, és valójában keresztényellenesek.

Meg lehet hallgatni, vagy megnézni a Kingdom of Heaven dalszövegét (bár én is megtehettem volna, hogy bemásolom). Egyébkébt a hörgés része szerintem egész black metálos.:D

Azt a kutyafáját, szándékosan megneveztem a sátánizmus fajtáját, és még így is gondok vannak. Az nem szekta, hanem egy ateista életfelfogás.

Most pont felsoroltam azokat a tényezőket, amik megnehezítették a dalszövegelemzést.

2014. okt. 1. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát először is, nem nagyon hallgatom ezt a műfajt. Ezért nagyon sok félét nem tudok gondolni ezekről a bandákról. 1-2 lemezt elnézve a diszkográfiájukról, elképzelhetőnek tartom hogy isten ellenesek, de sátánisták biztos nem. Csak egy témát ragadtak meg, és zenélnek róla. (Meg a politika is elég nagy szerepet játszik a zenéjükben ha jól látom.)

Számomra egy sátánista zene a Mayhemmel kezdődik. Régi Darkthrone, Gorgoroth, Carpathian forest, vagy pl Morbid Angel, Behemoth.

Nyílván Lavey szerint, ezek sem sátánisták, csak pózerek. De legalább tartalmat adnak elő, és van kézzelfogható hangulata a zenéjüknek.(A zenészei szabják meg az lemezek mivoltát, és nem mentorok, mint pl Metallicánál a black albumtól)


"Azt a kutyafáját, szándékosan megneveztem a sátánizmus fajtáját, és még így is gondok vannak."


Elképzelhetőnek tartom, hogy az Epica Lavey-t követi... mivel az a lényege az "életfelfogásuknak", hogy a saját vágyainkat kövessük, de ennyi erővel akkor bármi, vagy bárki ezt a stílust követi. Pl Lady Gaga, ha nem akarja nem lesz sztár. Érted az iróniát...


"Az nem szekta, hanem egy ateista életfelfogás."


De azért templomuk van, szabályrendszert vetnek ki, és még "bibliát" is írtak. Persze, nem kötelező oda járni, de ha annyira ateista, akkor ezeket miért? Meg ha jól tudom adómentesek is.. azt is kimondják, hogy ők egy új vallás. A szabad ember szellemében terjed ez az egész, de ez is csak egy játék arra, hogy emberek felett lehessen bíráskodni/hatalmaskodni. Erre meg logikusan szabályzataikkal reagálnának, de minek 10-en valahány pontot arról írni egy önismerettel rendelkező embernek, hogy hogyan viselkedjen? Magának az életfelfogásnak van valahol némi értelme, de túlságosan a tekintélyt veszi előbbre, és így lenne belőle egy jól kiforrt diktatúra (ha kicsit eltejedtebb lenne, én nem is bánom hogy nem az...) Már ott ez mutatkozik, hogy "pusztítsd el az ellenfeleid"-re utasít. Ilyen nincs.

Ezt most csak azért, mert én is beleestem abba a csapdába, hogy tartozni akartam valahova :)

2014. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon rég nem léptem be ide, bocsi :)

Igen, igazad van. Én nem is igazán azt akartam mondani, hogy sátánisták, csak hasonlítottam a két nézetet, mivel az ateisták nem istenítik magukat, LaVey-iek inkább igen (a sor meg azt mondja, hogy a kisbetűs isten minden élő lélek). Egyébként engem szintén érdekelt LaVey régebben, de tényleg van benne sok buktató meg ellentmondás, mint a többi vallásban. A Mayhem meg a többi amit felsoroltál pedig tényleg zseniálisak, a Gorgoroth-ot én is megemlítettem már a kérdés leírásakor. :D Már nem hallgatok black metalt, de attól a tartalomtól sem tudok elszakadni, amit közvetít, mert még mindig közel állok hozzá.

2015. máj. 23. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!