Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő gitáros egy idegesitő...

Kezdő gitáros egy idegesitő problémával, valaki help?

Figyelt kérdés

elektromos gitárom van, az a gond ha lefogok egy húrt(mindegy hol ) legyen mondjuk A és E húrt is pengetem mellé üresen, akkor az E-nek olyan rezonáló hangja van és ez forditva is igaz és bármelyik húrnál vagyok, mindig ez van csak ezeknél a vastagabb húroknál jobban hallani

próbálgattam a pengetést minél többféleképpen, hátha én vagyok a béna, de nem jutottam semmire, gitártartással is küszködtem,de semmi... mindenhogy ilyen a hangja


2014. okt. 5. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem értem mit mondasz. Küldj egy vidit róla.
2014. okt. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
lefogom az A húrt akárhol, meg az E-t is pengetem üresen, tehát ezt a 2 húrt le pengetem akkor az E-nek olyan hangja van mint egy kbszott helikopternek
2014. okt. 5. 14:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az erősíttőddel van a gond.
2014. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

erősitő nélkül is hallani... rezeg,vibráló hangot ad ki

nemtudom másképp mondani

2014. okt. 5. 14:39
 5/13 A kérdező kommentje:
de tényleg lehet hogy az erősitő, Spider IV 15w erősitőm van és a "clean" hangzás csak egy nagy visszhang kavalkád... nemtudom mi a francot kezdjek vele
2014. okt. 5. 14:49
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia, a gitárral van a probléma, mégpedig a nyakkal. Ki is fejtem azonnal mi az oka ennek: A gitár nyakban van egy merevítőpálca, amit imbuszcsavar segítségével lehet állítgatni, hogy a nyak előre, vagy hátra dőljön (legyen benne ív, vagy ne). Ezt a csavart a gitárfejen találod:

[link]

Itt van még egy kép: [link]

Ugye ha a nyak "backbowed" azaz hátra dől, akkor a húr pengetéskor "beleakad" az érintőkbe(bundokba). Ez van a halálegyenes nyaknál is. Ezért kell egy kis ív (relief) a nyakba, és így nem fog zörögni, rezonálni.

Itt van még egy kép: [link]


Ha merész vagy akkor magad be tudod lőni pontosan, DE ezt én NEM AJÁNLOM neked, ha még a problémát sem ismered(ismerted). Mert ha nyakat állítasz, akkor intonációt(oktávot) is kell, hogy a hangok a helyükön legyenek.

MINDENKÉPPEN vidd el egy hangszerboltba, ahol beállítják a hangszert rendesen és fel is húrozzák. Ha az a kifogás, hogy drága akkor azt mondom: nem nem drága. Ha belepiszkálsz tudatlanul a gitárba, akkor olyan károkat is okozhatsz, hogy az új gitár drágább lesz.

Elviszed egy hangszerészhez, kifizeted és boldog vagy. Ha később nem akarsz ezzel szórakozni, akkor leülsz a net elé, és tanulmányozod a gitárt hogyan lehet beállítani.

Én 4 éve gitározok, az összes hangszeremet magamnak állítom be, és pontosabb mint a helyi hangszerész.

2014. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
és mennyibe kerülne kb ez a beállitás?
2014. okt. 5. 15:32
 8/13 A kérdező kommentje:
és miért csak akkor zörög ha az alatta lévő húrt lefogom? ha csak üresen lepengetem semmi zörejt nem hallani
2014. okt. 5. 15:33
 9/13 A kérdező kommentje:
ja és amúgy nekem totál egyenesen áll tehát nem olyan back bow
2014. okt. 5. 15:37
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

Teljes beállítás 4.000 Ft

(fogólap tisztítás, oktáv-, nyak- és rádiusz beállítás, felsőnyereg

beállítás)


[link]

Teljes beállítás fix hidas gitárokon: 5 000 Ft + húr

Teljes beállítás Floyd Rose hidas gitárokon: 7 900 Ft + húr


Eltérő. Vidd el a hangszerészhez és kérdezd meg. 8-10knál nem lesz több.

2014. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!