Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Amatőr házi stúdió gitárfelvét...

Amatőr házi stúdió gitárfelvételhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék egy amatőr házi stúdiót összedobni, ami talán nem is nevezhető stúdiónak. :D A kérdés hogyan fogjak hozzá, pontosan mi kellene hozzá? (van elképzelésem, kifejtem bővebben)

Ugye mint minden kezdő gitáros nem hallgattam senkire, vettem egy gagyi gyakorló erősítőt. Aztán még egyet (mert azthittem, hogy jobb lesz) és kellett egy multieffekt is (Korg AX3G -ezzel jelenleg megvagyok elégedve, de toltam már jobb cuccon is). Így a gyakorló erősítőm "szépen szól", viszont a nagy probléma az, hogy nem tudom rögzíteni amit akarok. Ehhez ugye kéne egy külső hangkártya. Line6 POD Studio GX vagy UX1 lenne a megfelelő szerintem. A különbség annyi (én úgy tudom) hogy az UX1-en van mikrofon bemenet. Mindkét cucchoz jár Ableton, és Pod Farm. (vagy UX1-hez valami más is?)

Egyébként régebben sikerült összekötni a multieffektemet a géppel azthiszem mikrofon bemeneten, hogy szólt késés nélkül, viszont nyers volt a hangja, és a 2.1-es hangszóró egyik felében szólt.

Van egy jó minőségű Sony fejhallgatóm, azt nagyon szeretem és szerintem nem cserélném le semmire (talán ez az egyetlen cuccom -na meg a gitárom- ami használható :D)

Szerintetek adjam el a felesleges gyakorló erősítőket, és fektessek be egy Line6 POD Studio GX vagy UX1-re?


Egyelőre az a cél, hogy rendesen tudjam rögzíteni a szép hangot. Aztán videókat szeretnék youtubera készíteni. Ehhez kell majd egy kamera, de az van.

A másik kérdés: milyen progival lehet majd összevágni szépen a videót+hangot, hogy ne legyen késés és jó legyen? :D

Picit lehethogy hülyén fogalmaztam, de inkább meghallgatom mások véleményét, minthogy megint hülyeséget csináljak mint az elején.



2014. okt. 5. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy rákötötted és nem késik, nem jelent sokat, az a lényeg, hogy ha a felvevő szoftverrel egyszerre megy a lejátszás és egy másik sávon veszel fel vele, akkor késik-e.


Nekem az UX2 van, elég jó cucc, az UX1 annak egy egyszerűbb verziója. Nem hinném, hogy csalódnál benne.

Mindenképpen jobban jársz vele felvétel szempontjából, mint a gagyi erősítőkkel.

Szoftvert nem tudok ajánlani hozzá, mivel én Mac-en dolgozom, azon meg alapból része az oprendszernek a Garage Band, ami egyszerűbb felvételekre tökéletes, meg az iMovie, amivel meg a videókat meg lehet vágni.

2014. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Felvenni Ableton-al lehet úgy tudom, amit hozzá adnak. Pod farm pedig az erősítőszimulációs progi, ugye?
2014. okt. 5. 16:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a POD farm erősítő és effektszimuláció.

Az Abletont nem használtam, de gondolom, használható felvételre, bár az amit adnak hozzá, valami egyszerűsített verzió, ha jól tudom.

2014. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy igazad van. Majd részletesen utánanézek, hogy pontosan mire is képes. Ha nem valami extra, akkor marad a kalózkodás :D

GX és UX1 közül inkább az UX1, ha később szeretnék mikrofonnal is dolgozni, ugye? Inkább most adok rá + pár ezer forintot, minthogy majd később egészet kelljen cserélni ez végett.

2014. okt. 5. 17:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem jobban jársz az UX-szel.
2014. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!