Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elállítódhat egy gitár nyaka...

Elállítódhat egy gitár nyaka ha kib egy hétig csak egy darab húr van rajta?

Figyelt kérdés
például lehetséges hogy ha egy 60as húr van a gitáron akkor az nem egyenletesen feszíti a nyakat mintha 7 húr lenne rajta (igen, 7 húrosról van szó) és ezért elhajlik/ elállítódik a nyak és zörögni kezd a húr, vagy esetleg hamis lesz az oktáv vagy ilyesmi? és okozhat ez valami orvosolhatatlan hibát?

2014. okt. 30. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos elállítja valamennyire, de szerintem utána lehet igazítani, ha egy hozzáértő kezei közé kerül. A sima húrcserénél is inkább egyenként cserélik a húrokat, nem szerencsés többet levenni egyszerre.
2014. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha egy héten át jelentősen kisebb feszítést kapott a nyak, elképzelhető, hogy valamennyit elállítódik, de ezt általában a nyakpálcával ki lehet korrigálni.
2014. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még Sosem moccant semerre a gitárok nyaka attól,hogy le volt húrozva 1-2hétig..
2014. okt. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy a tiéden nem történt, nem jelenti azt, hogy másikon nem fordulhat elő... :)
2014. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként annyiban igazad van, hogy normális esetben ettől nem kéne elállítódnia, de nem hiszem, hogy kizártható teljesen. Az még érdekelne, volt-e közben valami hőmérséklet-páratartalom változás és hogy utána ugyanolyan feszítésű húrokkal húrozták-e fel.
2014. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Természetesen nem azt jelenti,hogy egyik sem fog, de nekem azért elég meredeknek hangzik,hogy leszedem a húrokat, eltelik 5-6 nap és tekerhetem a nyakpálcát hogy ne zörögjönba húr. Lássuk be ez elég gagyi hatást kelt.

Ha a kérdésed nekem szólt:

Az én hangszereim kb kivétel nélkül így vannnak tartva:

Egy helyiség amit hétvégére fűtünk fel zenekaripróbákbidejére, egyébként meg kb 15-16 fok van bent hétközben. A páratartalomról nem tudok nyilatkozni. Kb mint egy átlag vályog családiházé.

A hangszereim vagy puhatokban,vagy keménytokban vannak, melyik hogy.

Mindig ugyan olyan húrkészletet használok és 2 gitár kivételével mindig mindet standard E re hangolom fel.

Csavarozott nyakú, ragasztott nyakú és átmenő nyakúm sem produkált még ilyet ilyen körülmények mellett.

2014. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kösz, inkább a kérdezőnek szólt.

Szerintem se normális, ha a húr nélkül tartás gondot okoz.


Az a baj ezekkel a kérdésekkel, hogy annyira nem adják meg a körülményeket (milyen gitárt, milyen húrok voltak rajta, milyen körülmények közt tárolta közben, milyen húrokat rakott rá vissza és egész pontosan milyen változást észlelt).

Az ilyen távdiagnosztika mindig a kuruzslás szintjén van emiatt...

2014. okt. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
schecter hellraiser c7, egy darab 60as húr volt rajta A-ra hangolva normális szobahőmérsékleten volt tartva és se extrémen magas páratartalom nem volt, se extrémen alacsony, teljesen normális családi házi környezet.
2014. nov. 2. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Amit utána feltettél, az ugyanolyan húrkészlet, mint előtte volt rajta?
2014. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen
2014. nov. 2. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!