Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi lesz a következő nagy...

Mi lesz a következő nagy trend, miután lecseng a big room imádat?

Figyelt kérdés
Tudom senki sem jós, de spekulálgatni lehet...

2014. nov. 2. 22:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Talán a Melbourne

Bounce-t vagy a Deep house-t kapják fel.

(pl. Deep stílusu zenékből sokat ad ki a Spinnin is, na meg ott van Oliver Heldens, mindenki isteníti... ezzel nem azt mondom, hogy rossz mert szeretem én is, de ott van Tchami aki régebb óta van ebben a műfajban és kevésbé ismert)

2014. nov. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy éppen mi lesz a mainstream, az jó kérdés. Mindenesetre szerintem a deep house biztos feljön (Duke Dumont, Oliver Heldens) a dallamos progresszív house tuti megmarad, a bounce is felerősödhet, csak remélem nem VINAI miatt fog. Mondjuk TJR azért elég jó zenéket csinál, dobhatna ki pár újat. A Trance sem egy utolsó műfaj, főleg hogy mostmár kezd összemosódni az EDM-mel, nem különül el annyira. Ebben azért Armin eléggé meghatározó ember, főleg hogy Tiësto már végképp abbahagyta.
2014. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azt mondjuk sosem értettem VINAI miért kap olyan sok utálatot. Tényleg hasonlóak a számaik, de most ha a receptjük ilyen jól működik, akkor miért kéne nem önmagukat adniuk?
2014. nov. 13. 08:09
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyépként igaz kérdező :).

Azt a stílust hozza minden DJ amit a közönség leginkább kedvel. A mai zenei műfajban már nehéz igazán új track-ekkel előállni.

Én csak a "hatásvadász" DJ-ket utálom, de nagyon.

Pl. Skrillex - annak idején nagyot újított a Dubstep terén mára meg átállt az EDM-re...

Vagy pl. (lehet nem ismeritek) Jus Deelax nagyon király minimal DJ - erre meg már EDM mixeket meg számokat készít... nem értem mértnem maradnak a saját stílusuknál...

#1 voltam

2014. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Én csak azért utálom, bár ez azért erős kifejezés inkább mondjuk úgy nem szeretem VINAI-t, mert annyira hasonló az összes számuk, hogy a BPM, hangszín, maga a hang, a basszus, minden amiből felépül a zene, 90%-ban ugyan az. Hogy lehet így maradandót alkotni? Nem a stílussal van a baj, mert szeretem én is a bounce-ot. Engem az zavar, hogy hallani lehet hogy teljesen ugyan az, van hogy még másodpercre is egyeznek a számok csak éppen máshogy van az umcacázás benne. Ennyi. Mondom legjobb ellenpéldának TJR is használ azonos hangokat, de nem csak "umcacázik".
2014. nov. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem maradnak a saját stílusuknál, mert meg is akarnak élni. Az elektronikus zene évről évre változik. Ha nem is megyünk vissza a 2000-es évek Tiësto korszakáig, már 2010-től el lehet különíteni az EDM-et a maitól. Akkor még nagyon jelen volt a dutch house, a dirty dutch, tehát szószerint a keményen odab*szatós itt pl. Sidney Samson - Riverside-ra, vagy egy Afrojack - Take Over Control-ra gondolok. Aztán jött a Swedish House Mafia, Avicii főleg ők hozták be a dallamos svéd house-t. De jött egy Sandro Silva - Epic és máris megkezdődött a Bigroom House terjeszkedése, ami még most is tart bár ugye most beszéltük hogy már-már kacsingatnak más irányzatba. Mindez megtörtént úgy 5 év alatt, ha azóta mindenki ugyan azt játszaná hát idővel mindenki elfelejtené őket. Van aki ezt elbírja fogadni, én nem mindig tudom. Rengeteg régebbi szetteket hallgatok és néha még ihletet is tudok belőle meríteni.
2014. nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
visszatér a jó öreg drum & bass :D
2014. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Hát az Oliver Heldens féle műfaj nagyon odabaszott,néhányan le is utánozzák,szóval ennek biztos lesz valami jövője.Én is nagyon bírom,de a kedvencem még mindig a big room,bár tényleg kezdenek sablonosodni,fogynak ki az ötletekből a producerek...
2014. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Heldens előtt is volt deep house, garage, csak őt felkapta a Spinnin. Amúgy SZERINTEM a deep nem lesz annyira felkapva, sem a melbourne. Lényegében a számok nagyrésze ugyanaz, pár számot ha eltolnak élőben az jól sül el, de egy egész éjszakát erre alapozni szerintem nem lehet.


A jövőt nem ismerem, én inkább a Major Lazer féle vonulatban bízom, sokkal egyedibbek.

2014. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

kedves utolsó (#9)

Azért egy van olyan változatos a deep is mint az EDM, tök simán eltolnék egy egész estés bulit deep zenékkel és mind különbözne :D

A Major Lazer féle stilus nekem is a kedvencem, Diplo nagyon hasonló számokat ad ki és ennek örülök, még Chucki is kezdi ezt a füves trap számok kiadását :D

Csak én vagyok vele így? De sehol nem találok egy jó diszkót, clubot ahol igazi fűves veretős trap számokat tolnának... :D Budapesten van valami hasonló hely?

#1. voltam

2014. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!