Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt olyan, aki netről...

Van itt olyan, aki netről tanult meg gitározni, kottát olvasni? Hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Régi vágyam, hogy a kedvenc dalaimat gitárral kísérve tudjam énekelni. Most keresztapum odaadott a kezembe egy gitárt, hogy megtanít hangolni, aztán ha fél év alatt láthatóan fejlődök, akkor nekem adja. Tanárhoz menni nem tudok egyéb okok miatt, úgyhogy maradt a net. Teljesen kezdő vagyok, eddig életemben max 2x fogtam gitárt pár percre, kottát olvasni alsóban tanultam még furulya szakkörön, de az már rég volt, szerintem ha most elém löknének egyet, csak néznék. Van itt olyan, akinek sikerült így megtanulnia gitározni, kottát olvasni? Mennyi idő alatt? 16L

2014. nov. 3. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy megtanulj gitározni nem kell kottát olvasni. Van az úgy nevetett Tabulatúra,

[link]

amivel sokkal gyorsabban megtanulhatsz lejátszani egy dalt, sokkal érthetőbb és egyszerűbb.

Ezzel ugyanúgy el tudod gitározni a kiválasztott dalokat.

Én is gitározok és nem tudok kottát olvasni, bár én tanárhoz járok, de mindegy:D

2014. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nézz hasonló oktató videókat, aztán vagy lesz belőle valami, vagy nem.

https://www.youtube.com/watch?v=vTbKReUjWbo


Ne konkrétan ezzel kezdj, csak mutatom mint olyan, hogy ilyet keress.

Eljátsza egyben az egészet, majd lépésről lépésre elmutogatja lassan.


(de nem netről tanultam, szóval biztos lesz aki jobban tudja mivan.)

2014. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos szintre persze el lehet jutni technikailag tabokkal, ha csak az a cél, hogy másold mások számait.

De ha saját zenét akarsz írni, mégpedig egyedit és jól, azért nem árt tudni a zeneelméletet és a kottaolvasást.

2014. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ilyen Magical Darkokra ne hallgass. ha valamennyire is komolyan veszed a zenélést, alap, hogy fejleszted a kottaolvasásodat. tanárhoz pedig menjél főleg az elején, mert berögzíted magadnak a rossz technikákat, ha nincs aki instruáljon.
2014. nov. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jol van #4 . Te biztos nagyon okos vagy csakhogy irta hogy tanarhoz nem tud menni . Egyedul kottaolvasast tanulni eleg hosszu ido es ha a kedvenc zenei eneklese alatt akar gitarozni akkor tokeletesen eleg a tab is . Minek megneheziteni a dolgat ha meg a hurok helyes lefogasa is nagy feladat?

Ha pedig kesobb komolyan gondolja akkor elkezdhet kottabol jatszani , de az csak tanarral fog menni .

(Bocs az ekezetekert csak telorol irok)

2014. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is netről tanultam meg, hasonló célból mint te szeretnél. Szerintem egy bizonyos szintig eljutsz, viszont elején kéne tanár. De mivel én nagyon figyelmesen és komolyan vettem minden lépést az elején nekem sikerült egy olyan szintet elérnem ami számomra elég jó teljesítmény. Mindent részletesen átvizsgáltam, gyakoroltam nagyon sokat, és viszonylag hamar ráéreztem a hangszerre. Bár ha egy igazi gitáros ítélné meg a tudásomat, akkor szerintem eláshatnám magam :D De mint már említettem magamhoz képest sokat fejlődtem. 10-11 évesen azt sem tudtam mi adja ezt a torzított hangot a rock zenékben. Azt hittem hogy a Dob :Đ :D :D
2014. nov. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én magamtól tanultam meg egy oktatófüzetből

am gitártanfolyamon sok dolgot leirnak róla, ha elszánt vagy hozzá, akkor menni fog onnan is

am a gitározáshoz akár az is elég, ha az akkordokat megtanulod, azt meg bárhol megtalálod :D

2014. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vad-Ász ***** válasza:

én netről tanulok , és elég jól haladok :D

(CSAK ELSZAKADT A HÚR ÉS KÖZEL 2 HÓNAPJA NEM JÁTSZOTTAM , MERT NINCS A KÖZELBEN HANGSZERÜZLET :( )

2014. nov. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor képzelem, milyen jól haladhatsz, ha 2 hónapja nem gyakorolsz és még arra se vagy képes, hogy beszerezz húrt...
2014. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!