Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Bútorlapból jó csinálni...

Bútorlapból jó csinálni mélnyomónak ládát?

Figyelt kérdés
[link] Ilyen bútorlapra gondoltam, ami be van vonva... Nem lesz ettől szar a hangzása??

2014. nov. 11. 02:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó az, a belsejét úgyis szétragasztod vattával vagy akusztikai szivaccsal.
2014. nov. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És ha nem? Hol lehet ilyet kapni? Mi célt szolgál?

Van itthon egy régi láda, amiben sz*r volt a hangszóró....szétszedtem, kicseréltem, de nem volt benne a hangszórón, vezetéken kívül semmi. Csinálni szeretnék még egyet, ezért kérdeztem, hogy jó-e. Segíts kérlek. Kezdő vagyok nagyon....

2014. nov. 11. 02:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem jó.
2014. nov. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért nem jó?
2014. nov. 11. 16:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert teljesen alkalmatlan ilyesmire.

Puha.

Illetve a ládák nem úgy készülnek, hogy fogsz 6 falapot és összecsavarozod.

Baromi pontosan kell méretezni, illeszteni, hangolni őket, hogy jól szóljanak.

Ilyesmit garantáltan nem csinálsz meg elsőre jól, csak igen sokadikra és addigra amennyi pénzt beleölsz (ha normális alapanyagokból csinálod) simán vehetsz egy normális ládát is.

2014. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan belevághatsz, bár nem lesz egy csoda de azért jól meglehet csinálni. Csak jól szigeteld le az illesztéseknél hogy ne kapjon fals levegőt, mert akkor méginkább gagyi lesz a hangja.
2014. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miért lenne puha?? Tömör préselt lemez..... :D
2014. nov. 11. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem puha csak minimum 1.9cm vastag legyem de az se baj ha vastagabb. Az illesztáseknél nagyon jól kell megragasztani és összecsavarozni.Keress a neten tervrajzot hozzá mert megfelelő mérete kell hogy legyen a doboznak az adott hangszóró paraméterei függvényéban. A doboznak merevnek kell lenni és nem rezonálhat. A vatta is a rezonancia csökkentéséért szükséges. Hangelnyelő szerepe van. Síma párhuzamos felületek nem lehetnek. Szóval fel kell, hogy kösd a gatyád ha olya dobozt akarsz csinálni ami nem dübörög, jól szól és van neki elégséges hangereje is. A nagy hang nem csak a nagy hanfszórón múlik.
2014. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon nagy pacsi a kommentért! :)
2014. nov. 12. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!