Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell megtanulnom a...

Tusinevű kérdése:

Hogyan kell megtanulnom a skálákat?

Figyelt kérdés
Úgy értem ,hogy úgy tanuljam meg,hogy minden egyes húrt megpengetek,vagy már az elején próbáljam azt a technikát,mikor a fogó ujjammal ráütök,vagy épp elengedve szólaltatom meg a húrt?

2014. nov. 14. 08:45
 1/6 RicsiSquier ***** válasza:

Hammerral és pull offal is meg lehet tanulni, a lényeg, hogy tudjad.

De én mégis a pengetést ajánlom, ha csak nem vagy már profi benne. :) A skála a pengetés gyakorlására is nagyon jó, benne marad a pengető kezedben a folyamatos le-fel pengetés, nem fordulsz meg húrváltásoknál stb. Csinálhatsz olyat is, hogy minden második hangot hangsúlyozol vagy minden elsőt. Ha a pengetés már teljesen magabiztosan megy akkor elég rátérni az egyéb technikákra.

Próbáld szinezni a skálákat, úgy nem olyan rohadt unalmas. Találsz a neten is skálagyakorlatokat. Meg az is jó, ha hangosan mondod a hangok neveit közben, pikk-pakk megtanulod vele az egész nyakat.


Sok sikert!

2014. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdetnek az "alternate picking"/váltott pengetés technikát javaslom.

Azaz, mindig, mindentől függetlenül "fel, le, fel, le, ..." pengetsz.

2014. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem,és tulajdonképp én is így gondoltam,csak arra gondoltam,hogy nem lesz-e jóval nehezebb megszokni,majd,hogy nem pengetem meg az összes hangot,hanem csak "tappingolok"
2014. nov. 14. 11:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Hammerral és pull off-erre gondoltam bocs
2014. nov. 14. 11:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Legatonak hívják a technikát és nem lesz nehezebb.

A alternate picking a fontosabb a technika, ez menjen először stabilan, utána lehet finomítani legatoval.

2014. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszokat.

2014. nov. 14. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!