Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek! Van köztetek olyan,...

Rockerek! Van köztetek olyan, akik csak a régi, klasszikus bandákat hallgatják és a mai zenékkel nem foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Ha igen, légyszíves kort is írjatok!.

2014. nov. 15. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Én pl.

The Doors , The Beatles , Nirvana , Led Zeppelin , Billy Idol , Alice Cooper , Dire Straits , Rolling Stones , Elton John , The Zombies , Black Sabbath...stb :)

19/L

2014. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. És megkérdezhetem, hogy ez mitől alakult ki nálad? Nem tartod túl sokra a mai bandákat?

Ne értsd félre, nem vitát akarok szítani, meg semmi ilyesmi! Csak kíváncsi vagyok, hogy mitől alakul ez ki az ilyen emberekben, mi játszódik le bennük, amiért leragadnak egy bizonyos korszakban?

2014. nov. 16. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A mostani bandákat...attól függ hogy milyen műfajban van.

Ha indie , britpop , artrock , alternatív : Foals , Editors , Franz Ferdinand , Fleet Foxes és még sorolhatnám :)

Öket sokra tartom!

A régieket meg végkép!

Rockzenéken nőttem fel , szóval...örök!

De a populáris bandákat kinevetem , mert gáznak tartom. (popzenékkel együtt)De ez az én véleményem.

:)

2014. nov. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És miért tartod gáznak ha valamelyik zene egy kicsit populáris? Mármint ezt most a rockon belül értem persze.

Attól, hogy valami dallamosabb kicsit a szokásosnál, még bírhat komoly mondanivalóval. Ha egy dal, vagy egy zenekar populáris, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem szól semmiről (szerintem!).

2014. nov. 16. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig olyan voltam. :)

Mivel nagyon fiatal vagyok, és mindenki elkezdte valahol, apám meg sose mondta, hogy "na és most rakj be egy Zeppelint", én a modern rockkal kezdtem (először japán rockkal az animének köszönhetően, majd miután megszerettem a műfajt, jöttek az európai, amerikai előadók is). A régi zenével kapcsolatban első sorban a hangzásvilág volt az, amivel ellenséges viszonyban voltam. Aztán meghallottam az Iron Maiden - The Number Of The Beast-et (mivel érdekelnek a különböző vallási nézetek, Sátánnal kapcsolatos számokat kerestem), aminek köszönhetően egy egész kornak a hangzását szoktam meg és fogadtam el. Innen jött a fellálgolásom, amíg végül teljesen dobtam a régi kedvenceimet, mert kifejezettem elidegenedtem tőlük. Nem a különböző műfajok kedvelése volt a hiba, csak összeférhetetlennek tartottam őket, két teljesen más világnak. Az ok egyszerűen a régi világ hangzása, témája, hozzáállása volt, de nem igazán tudom megmagyarázni.

Aztán most nemrég visszatértem a régi kedvencekhez, mert egyre jobban láttam azt, hogy megtalálom magam bennük (erre pl. a Three Days Grace - I Am Machine igazsága ébresztett rá).

Azóta a legvegyesebb a zenei ízlésem, ugyanis az Iron Maiden-től a Mayhem-ig, és a The Doors-tól a Nightwish-on át a Black Veil Brides-ig mindent meghallgatok, legyen az klasszikus heavy metal, thrash, black (ide jön az avant-garde black, depressive black, symphonic black, stb.), death (technical death, blackened death, brutal death, symphonic death, avant-garde black, melodic death), grindcore, groove metal, stoner metal, power metal, blues rock, rock 'n' roll, industrial metal, viking metal, folk metal, symphonic metal/rock, glam metal/rock, gothic metal/rock, doom metal, horror metal, shock rock, rap rock/metal, nu metal, punk (pop punk, hardcore punk, street punk, skate punk, oi!), alternative metal/rock, hard rock, grunge, post-grunge, post-hardcore, emo, screamo, metalcore, deathcore.

Az egyedüli amit nem szeretek, az a pop rock, szóval mindent összehallgatok. Amúgy a mai zenékkel olyan szinten nem törődöm, hogy aminek nincs köze a rockhoz, és még tuc-tuc is (vannak jó nem-rock számok is, például a David Guetta - She Wolf), mert egyszerűen nem tudok olyan zenét hallgatni, aminek semmi értelme sincs.


Egyébként 14/L.

2014. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kb 1950-től kezdve egészn a kilencvenes évekből hallgatok zenéket, de ritkán újabbat is, bár dobosként nézve a színvolnal sokat esett több szempontból is a kétezres években. Nem azt mondom hogy az újabbak rosszak, csak kevés van ami tetszik.


19/F

2020. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!