Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cort KX5 pickup csere EMG...

Cort KX5 pickup csere EMG 81/85 szettre! Mi a véleményetek? Valamint milyen hangolást, s húrkészletet válasszak, s ha kell a nyakat mennyire kell elállítani?

Figyelt kérdés
A zenei stílus death/doom metal.

2014. nov. 18. 10:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Jó.

Olyan hangolást válassz, amilyen szeretnél.

Ilyen stílusban jellemzően H alatt/12-es húrkészlet fölött

2014. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy Drop C-re hangolnám és 12-56-os húrokkal szerelném fel a gitárt. A gitár nyakát ilyen beállítások mellett nem kell elállítani, s ha igen akkor mennyire?
2014. nov. 18. 10:37
 3/22 anonim ***** válasza:
Biztos kell, de a kristálygömböm otthon maradt.
2014. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az én kristálygömböm meg a szervizben van. :)

Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 18. 11:17
 5/22 anonim ***** válasza:

én A#ra használok 12-es húrokat szóval drop-C re szerintem elég a 11-es is nehogy túl feszes legyen!

de azt nem tudom hogy érdemes-e egy olyan gitárba rakni olyan hangszedőket ami a gitár árának több mint az egyharmada, a hangját biztos feldobja valamennyire de a többi alkatrész vagy fa minőségén nem változtat...

húrokból ernie ball cobalt-ot vagy titant ajánlanék!

a nyakat meg akkor kell állítani ha ferde, szóval ha nem értesz hozzá akkor vidd el egy szakértőhöz , gondolom a hangszedőcserét se te végeznéd, ott talán tudnak segíteni ha ferde!

2014. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A KX5 azért nem a gagyi kategória.

Raktam én már 200 dolláros Dean gitárban 230 dolláros EMG Zakk Wylde szettet is.

2014. nov. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
nem gagyi persze csakhát a hangszedők és a gitár együttes árából már lehetne használtan venni egy "jobb" gitárt is talán... :D
2014. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
2014. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ez is igaz, de ha mondjuk valaki megszerette valamiért az adott hangszert és úgy érzi, épp passzol hozzá, csak a hangját akarja tuningolni, akkor érthető.


Ennél extrémebb kívánsággal is volt dolgom.


[link]

2014. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok használt gitárt venni. Egyszerűen ragaszkodom a Cort márkához, és ehhez a formához és a fix húrlábhoz. Ami még nagyon tetszik az a Cort EVL-k6, csak az a gond vele hogy tremolóval van felszerelve, amit egyáltalán nem akarok. Fix húrost néztem még a Cort EVL-K47B, viszont az 7 húros, és ha jól tudom passzív hangszedővel van szerelve... :/
2014. nov. 18. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!