Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Megéri kicserélni?

Gitárosok! Megéri kicserélni?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy elektromos gitárom: egy Fender másolat. Elég olcsón jutottam hozzá. A kérdésem az lenne, hogy megéri kicserélni a hangszedöket erdeti Fenderre? [link] ? vagy inkább vegyek egy eredeti Fendert újonnan 150-200k körül?

Ha kicserélem úgy fog szólni mint egy Fender?

2.) Ezeket a hangszedöket, ki lehet csrélni aktív pickupokra (gondolom most passziv van benne mert elég zajos)

Stílus: BLues/Rock

Ilyen stílushoz milyen márkajút érdemes bele tenni?

Megköszönném ha linkelnétek!!!

Elöre is köszi



2014. nov. 9. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a helyedben vennék egy eredeti fender telecastert, ilyen stílusra.

Bár a rock alatt nem tudom mit értesz, ugyanis ha mondjuk acdc-t akarsz nyomni, vagy zeppelint, ahhoz low level humbucker kell.


Nem tudom milyen másolatod van, de ha ilyen '25-35ezer ft újonnan' kategória, akkor semmiképp ne vegyél bele eredeti fender szedőt, nem lesz tőle sokkal jobb.

Az elektronikáját is cserélni kell, a nyaka se pontos, ahúrláb is gagyi.. a kulcsok is.

Ha mindent lecserélsz, összvissz kapsz egy használt telét.

2014. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mivel egy se képet nem mutattál a gitárodról, se információt nem adtál róla, nem igazán lehet válaszolni a kérdésedre.


Egy jó hangszedő sokat dob az amúgy átlagos gitár hangján.

A sima Noiseless-hez az elektronikát nem feltétlenül kéne lecserélni, csak akkor, ha vacak eleve vagy hibás.


Amúgy semmi garancia nincs arra, hogy éppen úgy fog szólni, "mint egy Fender", persze ennek a kérdésnek sincs sok értelme, mert Fenderből is van rengeteg és mondjuk egy SRV Strat meg egy Noiseless szett is másképp szól...


Ki lehet cserélni aktívokra, de a blueshoz éppen nem nagyon szoktak aktívokat használni gyakran. Akkor viszont tényleg az elektronikát is le kell cserélni.


Az első válaszoló eleve feltételezi, hogy szar a gitárod, ami hibás kiindulás, mert semmit nem tudni róla.

2014. nov. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Arról nem is szólva, hogy miért Teléről beszél, mikor Strat pickupokról volt szó...
2014. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ugyanezt a Noiseless szettet a német eBayen már 48e Ft-ért megkaphatod, szállítással.
2014. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm...hát egy elég jó másolatról van szó (szakértö nézte meg. ) Fél éve játszom elektromoson zenesuliban azelött 4 évig akkusztikuson játszottam, tehát végülis még nincs meg bennem az, hogy mit is fogok a továbbiakban játszani, de a bluest és az ilyen lightosabb rockot bírom (Clapton, BB King, GNR-sweet child, november rain, stb., Metallica-nothing else...)

Szóval akkor érdemesebb egy újat vennem majd a késöbbiekben?

2014. nov. 9. 16:36
 6/14 anonim ***** válasza:
Mondom, amíg nem tudni semmit, milyen gitárról van szó konkrétan, addig hogy lehetne már erre válaszolni?
2014. nov. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

" egy Fender másolat. Elég olcsón jutottam hozzá."


Szerintem ez a mondat azért úgy behátárolja, hogy miféle másolat.

Ha mondjuk egy képet feltenne róla...

Nagyon max egy sq bulletet tudok elképzelni, amire kb kár pazarolni egy ilyen összegű szettet.

2014. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudni, mennyi az olcsó. Ha 55e Ft-os szedőkben gondolkodik meg 200e-es Fenderben, akkor lehet, hogy nem is annyira kevés.

Másrészt néha ki lehet fogni baromi jó gitárokat.


Egy ismerősöm a japán követségen dolgozott és az egyik japán, aki hazaköltözött, eladta neki az újszerű állapotú eredeti Ibanez Artist gitárját keménytokkal 12e Ft-ért... :)

2014. nov. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ennyire titkos milyen gitárod van? :-)
2014. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 RicsiSquier ***** válasza:
Azért a Squier Bullet Strat nem Fender másolat, hanem a Fender leányvállalatának egy olcsó gitárja. Egy rendesen beállított Bullet Strat simán kiszolgál egy kezdő gitárost pár évig.
2014. nov. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!