Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zavar ha egy zenész egyértelmű...

Zavar ha egy zenész egyértelműen megvett szövegeket énekel?

Figyelt kérdés

Mint pl. Gaga, Rihanna, stb. Nem a saját érzelmeik, gondolataik, tapasztalataik vannak benne, ezért inkább technikailag állnak hozzá, de sokszor a tartalom ellentétben áll a szöveggel.


A feldolgozások esetében ez nem mindig van így, mert sokszor pont olyat választanak, ami őket is megérinti.



#zene #dalszöveg #mainstream pop
2014. nov. 18. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ők nem megveszik, hanem a szájukba adják, az teljesen külön dolog. Ennek elég régi hagyományai vannak, még kis országunkban is, a primadonnáknak írtak számokat, ők pedig csak előadók voltak, de attól még azok az ő számaik voltak, és csak ők adhatták őket elő. Szóval ez nem új jelenség, hanem hagyomány.
2014. nov. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, miről van szó. A Sweet ('70-es évek, glam rock) is mások dalaival kezdte, de sosem voltak rosszak. Sok zenésznek írtak dalokat, attól még valaki lehet nagy tehetség, hogy írni nem tud. De más ez, meg más az, amikor - ahogy előttem mondták - a szájába adják az illetőnek, és kábé minden mindegy alapon megy a dolog.
2014. nov. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Ők nem megveszik, hanem a szájukba adják, az teljesen külön dolog."


Van egy dalszövegírójuk, akit ezért fizetnek. Ez gyakorlatilag a szöveg megvétele.

2014. nov. 20. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én úgy gondolom, hogy ha egy előadóművész kellő érzéssel adja elő a dolgokat, és ÉRTI, amiről énekel, azonosul vele, képviselni tudja, és nem akármit énekel el, amit rásóznak, hanem csak olyat, ami neki tetszik, amivel egyetért, és a stílusába illik, akkor az hiteles.
2014. nov. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!