Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért rezonálnak a húrok a...

Miért rezonálnak a húrok a Floyd-os gitáromon?

Figyelt kérdés

Most vettem egy Ibanez gitárt Edge tremolóval, de ez az első tremolós gitárom, és nem igazán tudom beállítani. Nagyjából be volt hangolva, nem is rezonált, de kicsit finomhangolni szerettem volna, ezért utánaolvastam, hogy kell.

Kiengedtem a felső nyeregnél a három satut, majd elkezdtem hangolni fokozatosan, amíg be tudtam állítani mind a 6 húrt. Ráhúztam a satukat, de valamiért most egyes húrok rezonálnak, szerintem a bundokhoz érnek hozzá. Lehet, hogy alul valami elmászott, miközben hangoltam?

Hangszerészhez nem szeretném vinni, mert előtte jó volt, tehát a nyak be van állítva. Az előző tulaj szerint a húrok sem régóta vannak rajta. Akkor mit rontottam el? Hogyan kell ezeket hangolni?



2014. nov. 19. 18:35
 1/9 A kérdező kommentje:
behangolom, még nincs is rajta a satu, de már rezonál..
2014. nov. 19. 19:27
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor az csak annyit jelent, hogy még sincs annyira jól beállítva -> hangszerész.
2014. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy húr rezonál, ez a dolga... Na de viccet férre téve, hogy érted, hogy rezonál? Ha beleér a bundba, akkor az csak nyak állítás (vagy esetleg húrmagasság állítás, de inkább előbbi). Egyébként nálam is volt hasonlóan leírható jelenség, mire rájöttem, hogy a jack csati nem volt odacsavarozva rendesen, és mikor megpengettem, az rezgett be :D
2014. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De ha a nyak nincs beállítva, akkor előtte miért volt jó? Azóta zörög, mióta újrahangoltam.

Szerintem a bundokhoz ér a húr, az zörög.

2014. nov. 19. 20:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Közben azt vettem észre, hogy az egész híd szinte ráfekszik a testre, szóval a kart kifelé húzni alig tudom. Szerintem ezért ér bele a bundba a húr. Hogyan tudok ezen állítani?
2014. nov. 19. 21:04
 6/9 anonim ***** válasza:

A húrlábnak (a legtöbb floydnál) párhuzamosnak kell lennie a testtel.

Ha nem az, akkor hátul rugók ki/be rakásával, feszítésével tudsz állítani.

2014. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na az viszont baj. Ha leszeded a takaró lemet, akkor a rugóknál lennie kéne 2 csavarnak, azzal tudod állítani (persze nem ennyiből áll ez az egész). Nézz róla videót, én nem tudom neked érthetően leírni.
2014. nov. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy mennyire csavarod rá a végén a satut. Nálam mindig jó miutan jó erosen meghuzom.Szerintem ezez a problema.
2014. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valóban nem mindegy, de a híd és a rugók beállítását nem az határozza meg, és első körben azt kell helyrehozni.
2014. nov. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!