Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jamtrack alán való szólózásomo...

Jamtrack alán való szólózásomon hogyan fejleszthetnék?

Figyelt kérdés

Ha jamtrack nélkül, szólózok, akkor elég jól szokott menni, pl addig variálgatok egy licket, amíg nem tetszik, aztán ezt folytatom tovább. Ezzel nincs is probléma, de amikor jamtrack alá akarok improvizálni akkor nehezen jön össze.. még ha tudom is, milyen hangnemben van, milyen skálát használjak, nagyon ritkán jön össze hogy a szólóm úgymond passzol a jamtrackhez... Próbálgattam már úgy is hogy meghallgattam a jamtracket és utána elképzeltem a szólót és úgy játszottam, de nem igazán ment úgy se.

Persze van hogy imprózok és egy részt eltalálok, az rohadt jó érzés, de van amikor 5 percen át össze vissza nyomatom és már szinte frusztráló...

(amúgy tudtok olyan esetről, hogy először írták meg a szólót, aztán a ritmus részt?)


Azok kívül, hogy gyakoroljak, van még valamilyen tanácsotok? Akár valamilyen gyakorlat, vagy technika amivel ezt el lehetne sajátítani ?



2014. nov. 20. 21:58
 1/4 RicsiSquier ***** válasza:

Erre sajnos csak egy válasz van, rohadt sok gyakorlással.


Elmélettel hogy állsz? Tisztában vagy vele, hogy milyen akkordra milyen skála illik és miért pont az? Valamint az adott skálában mely hangokat kell kerülni egy akkordra és miért? Ha nem, az sem baj, nézz utána, pótold!

Ha igen, akkor meg játssz sokat, jönni kell a jó megoldásoknak!


Sok sikert!

2014. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 RicsiSquier ***** válasza:
Illetve még annyi, hogy az elején ne akard túlbonyolítani. Építkezz lickekből ha azok megvannak. Hasznáj először csak egy skálát, esetleg csak egy lá pentatont. Klisés lesz de nehéz mellélőni. Apránként bonyolítsad.
2014. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elméletről még nem sokat tudok, eddig abból indultam ki, hogy ha pl A hangnemben van a jamtrack akkor A pentatonicot játszok. Meg az volt a célom, hogy jól begyakoroljam az egész pentatonic skálát (ami már elég jól megy, mármint akármilyen hangnemben el tudom játszani még ha előtte abban nem is gyakoroltam) és hogy megtanuljam az összes hangot a gitáron, lehetőleg hallás alapján. A 6 és 5 húron már szinte zsigerből vágom a hangokat, viszont úgy kb középen, a vékonyabbi húrokon még mindig gondolkodnom kell, milyen hang...


De utána nézek annak amit mondtál, remélem találok róla vmit. Esetleg tudsz ajánlani vmi konkrét forrást?

2014. nov. 22. 14:19
 4/4 RicsiSquier ***** válasza:

Én zeneiskolában tanultam, de ha ragaszkodsz ahhoz, hogy egyedül, tanár nélkül tanulsz, olvasd el mindenképpen Marc Sabatella Jazz improvizációs olvasókönyvét. Ha így rákeresel a neten, akkor meg is találod.

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire fontosak a zeneelméleti alapok. Felesleges addig a skálákkal foglalkozni amíg nem tudod, hogy rgy akkord milyen hangokból épül fel és miért.

Haladj fokozatosan és türemesen.

2014. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!