Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Milyen floyd...

Gitárosok! Milyen floyd rose-s gitárt tudnátok ajánlani egy olyan 70-100 ezer forint között ami ár-érték arányban megéri?

Figyelt kérdés
Leginkább engem az Ibanez , és talán az ESP vonz.

2014. dec. 5. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyiért kb. semmilyet. Bár Ibaneznek vannak azért jó Edge tremolói olyan 100-150ezer közötti árkategben, de alapvetően szerintem nem éri meg ennyiért Floydos gitárt venni. Ha mindenképp Floydosat akarsz, akkor nézegess használtba.
2014. dec. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ESP engem is vonzana 70 ezerért...

LoL :D

2014. dec. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Edge-ből van pár változat. Az Edge III-ról elég sok negatív véleményt olvasni.
2014. dec. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem edge zero 2-van, és nincs tapasztalatom más tremoló rendszerrel, de szerintem ez nagyon jó.. legalábbis nem hangolódik el soha, akármennyire feszegetem szóval gondolom az ennél a legfontosabb. (viszont az én gitárom 600 euró körül forog)


Havernak ilyen gitárja van: https://www.youtube.com/watch?v=73H3bI4ZUdQ


350 euró floyd rose-al, ő jó gitárnak tartja... ennél olcsóbban viszont szerintem csak használtan találsz rendes tremolót...


ESP-t felejtsd el, legtöbbjük 500k-nál kezdődik. Viszont ESP LTD-ben már gondolkodhatsz, lényegében az ESP-k olcsóbb változata, viszont ez egyáltalán nem jelenti azt hogy rosszabbul hangzanának.


De egy tanács: ha kezdő vagy, vagy ha csak pár hónapja tolod, akkor nem ajánlom a tremolós gitárokat, több okból kifolyólag: a tremoló főleg arra jó, hogy kiszínezd a játékodat, viszont ha még alig tudsz 1-2 trükköt, akkor nem sok mindenre lesz jó... ez még magában nem is lenne baj, mivel én is szeretek hülyésgeni vele, pl dime féle divebomb-okkal idegesíteni a családot stb, viszont valószínűleg 95%-ban úgy sem lesz rá szükséged... Másik dolog, hogy így 1 hangolásra leszel lekorlátozva.. illetve, nem feltétlenül, de valószínűleg nem lesz kedved napi 2x áthangolni, mivel sokkal tovább tart mint egy fix hidas gitáron. A tremoló lényege, hogy a hidat hátulról a rugók húzzák, felülről meg a húrok.(na jó, ez nem a pontos definíció, de kb a lényeg) Tehát ha be akarod állatani, akkor úgy kell, hogy a híd szintben legyen, és a húrok is be legyenek hangolva... csakhogy ha áthangolod az 1ik húrt, akkor az összes többi is áthangolódik, és ha pl lazítasz a húrokon, akkor a rugókon is kell, mert akkor túl erősen fogják lefele húzni a hidat.. ha viszot a rugót állítod akkor az megint befolyásolja a húrokat.. tehát ha pl áthangolod a gitárt, az kb úgy néz ki, hogy leszeded a gitár hátulját, állítasz a rugókon, áthangolod a húrokat , és ezt ismételgeted amíg el nem éred a kivánt célt. Ha tapasztalt vagy, meglehet elég hamar, de sokáig tart eljutni addig.. első pár alkalommal iszonyat sokáig tart, és nagyon frusztráló... szóval szerintem akkor éri meg tremolósat venni, ha már 1. van 1-2 éves tapasztalatod 2. van egy másik, fix hidas gitárod.


És még1 érv, ha azt akarod h a lehető legjobb gitárt kapd azért a pénzért, akkor nem tremolósat éri meg venni, mive maga a floyd rose elég sokat dob a gitár árán. Pl annak a jacksonnak amit linkeltem a fix hidas változata 300 euró, a floyd rose-os pedig 350.

2014. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Elég 'régóta' gitározom viszont fix hidas gitárom volt eddig csak ,tehát a tremolósok még eddig nem voltak sokat a képben ,ezért is szeretnék már egyet ,hogy kitapasztaljak egy floyd rose-t használt vételnél mit kell nézni? hogyan jöhetek rá hogyha esetleg nem éri meg az áru a feltüntetett árat?

2014. dec. 7. 02:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!