Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Ti hogy tanultátok...

Gitárosok! Ti hogy tanultátok meg a hangokat a gitáron egyszerűen és gyorsan?

Figyelt kérdés
Bemagoltátok azt,hogy hogy van az első bund,masodik bund...hangai,vagy húronként? Vagy bemagolas helyett hogy tanultátok meg?

2014. dec. 7. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Előbb megtanultam a zeneelméletet, utána teljesen magától értetődő volt.
2014. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sorban lejátszottam a hangokat egymás után, így elméletben már tiszta volt, hogy mi hol van, valamint a tanárom által feladott gyakorlatokat gyakoroltam szorgalmasan, s előbb-utóbb ráállt a kezem - ill. még szoktam téveszteni, mert csak két hónapja tanulok. :)
2014. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A módszerem talán kicsit gyerekes, de nálam használt mert én nagyon vizuális vagyok:

Lerajzoltam papírra a hat vonalat, és ráírtam a vonalakra a hangokat. Persze nem az összeset, csak támpontokat és csak a VII. bundig, mert az sem jó, ha belekényelmesedsz, és ahelyett, hogy megjegyeznéd, mindig ránézel a puskádra.

2014. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

keressz összefüggéseket a hangok között.. pl E húron az 5. bund egy A hang, tehát az alatt lévő húr. Ugyan ez igaz ez a többi húrra (kivéve a G, ott 4.-en van a B), vagy pl megint az A-n a 7. bund ez E , és így tovább. Vagy pl ha lefogsz egy hangot az E-n, akkor ha 2 húrral lejebb lefogod 2-vel arréb (tehát ha pl E-n az 5. bund akkor D-n a 7.) akkor ugyan azt a hangot kapod 1 oktávval feljebb (a G,B -nél ez megint egy kicsit máshogy van)..

Keress még hasonló összefüggéseket, mert ezekkel majd gyorsabban meg tudod állapítani melyik hang hol van.


Úgy is gyakorolhatod, hogy sorba játszod a hangokat, és közben mindig kimondod. Végigmész az összes húron, mind2 irányba, vertikálisan és horizontálisan is... akár még metronómot is használhasz hogy egyre gyorsabban mennyet, és zsigerből tudjad.. ez a gyakorlat am azért is jó mert így hallás alapján is könyebben felismered majd a hangokat..


De am az egész a gyakorláson múlik.. nincs titkos gyors, egyszerű módszer.. esetleg csak trükkök amik megkönnyíthetik a tanulást. De ha sokat gyakorlod 1-2 meglesz, olyan mint amikor sokat használod a billentyűzetet, egy idő után már nem is kell odanézned, vagy rágondolnod, egyből tudod melyik betű hol van...

2014. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Bemagolással itt nem mész sokra, a hangokat nem lehet úgymond bemagolni csak a skálákat, akkordokat, trükköket stb.

Először megtanultam pontosan behangolni a hangszert, megnéztem az alaphangokat, a gitár hangjait majd a "Szigeti"-féle akkordiskolából az összes akkordot a szeptimekig. Ezután akkordokkal bűvészkedtem egy ideig a Musty-Dobai könyvben talált dalokkal miközben elkezdtem egy picit a klasszikus 5 ujjas játékkal foglalkozni egy zenetanár segítségével. Ezzel szolfézs és ritmusgyakorlat letudva. Ezt követte a különböző skálák...blues, rock bemagolása minden fekvésben beleértve a pentaton skálát is. Ezek után már a szólózás-játékmenet is pofon egyszerű lett. Innen már csak a gyakorlás, önfejlesztés, trükkök megtanulása következett. A net-en sok gptab van feltöltve ezek sokat segítenek mert pontosan megmutatja hogyan is kell lejátszani egy teljes kottát az elejétől a végéig egy feltelepített program segítségével, a többi rajtad múlik mennyire vagy ügyes illetve egyéniség a zenében.

2015. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokat fütyörésztem gyerekkoromban, és valahogy magától értetődő volt már akkor is, hogy hatosával vannak a félhangközök, kivéve H húr... A többi már a fütyörészésnél egyszer végigvitt gyakorlás ismétlése más eszközön.
2015. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!