Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magamtól, internetről hogyan...

Magamtól, internetről hogyan tudnék megtanulni komolyabban gitározni? Tehát nem megnézni a tabot és eljátszani, hanem magamtól elkezdeni improvizálni, szólózni.

Figyelt kérdés

Örülnék ha link(ek)et is tudnátok küldeni. Nem vagyok túl jó gitáros, de tabról legtöbb szólót, zenét stb. el tudom játszani. Hozzáteszem rengeteg gyakorlással. Zeneelméletet nem tudok, de valamilyen (alap) szinten azt is szeretném megtanulni. Elsősorban azonban improvizált szólózás érdekel.

Láttam, hogy rengeteg ilyen kérdés van, de az mindegyik az alapszintű gitártanulásról kérdez.



2014. dec. 10. 20:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Békés megyei vagyok, ha esetleg tudtok jó csabai magán gitártanárt adhattok elérhetőséget.
2014. dec. 10. 20:58
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fejleszd a relatív hallásodat, a technikai tudás mellett szerintem az a legfontosabb, ha improvizálgatni akarsz. Lényegében akármilyen egyszerűbb alapra vagy akkordmenetre rátudsz szólózni akármit, anélkül, hogy kiesnél a hangnemből.


Ennél egy jobb dolog van, a tökéletes hallás, de az sajnos tanulhatatlan. Mondjuk mivel a legtöbb modern műfajban alig vannak hangnemváltások, bőven elég egy jó relatív hallás ahhoz, hogy jó szólókat tolj.

2014. dec. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De például skálákat honnan tanulhatom meg?
2014. dec. 11. 18:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Beírod a Googlebe, hogy gitár skála tanulás.

Aztán végignézed a több tucatnyi találatot és kiválasztod a legérhetőbbet számodra.

De ugye ezt magadtól is kitaláltad volna?:)

2014. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!