Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kel megtanulni gitározn...

Bully allan kérdése:

Hogyan kel megtanulni gitározni (elektromos/akusztikus de inkább [electronic]) házilag?

Figyelt kérdés
Ha megtanulom az akkordokat azzal már tudok valamit?

2014. dec. 11. 19:04
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
nem.. csak LEGALÁBB ennyire meg szeretnék tanulni HÁZILAG....
2014. dec. 12. 15:20
 12/26 A kérdező kommentje:
és ha már itt tartunk akkor szerintetek menyi idő megtanulni Normálisan gitározni?
2014. dec. 12. 15:43
 13/26 anonim ***** válasza:

Teljesen értelmetlen kérdés.

1. Mi az, hogy normálisan?

2. Honnan tudnánk, ha fogalmuk sincs róla, mennyire vagy tehetséges, szorgalmas és kitartó?

2014. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
az biztos hogy amit elkezdek azt be szoktam fejezni...,általánoságban szorgalmas is vagyok (főleg azokban a dolgokra vonatkozik amelyeket ÉN találok ki...) tehetséges az meg ki tudja, szerintem nem anyira vagyok tehetséges..
2014. dec. 12. 16:36
 15/26 anonim ***** válasza:
Akkor legyen 13 és fél év.
2014. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
és igazábol?
2014. dec. 12. 16:48
 17/26 anonim ***** válasza:
...
2014. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
hát ezzel sokat segítettél :/
2014. dec. 12. 17:06
 19/26 anonim ***** válasza:

Megismétlem: értelmetlen a kérdés, mivel neked más a normális, mint nekem vagy XY-nak.

Az meg, hogy mit mondasz magadról szintén teljesen szubjektív és nem lehet ez alapján mondani egy számot.

De mindenesetre néhány év biztos kell.

2014. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

ha gyakorolni fogsz, mindn nap 1-2 órát, akkor elég hamar pár hónap alatt eljutsz erre a szintre. Valóban lehetet megmondani pontosan mennyi idő lesz, mert ez csak tőled függ.. lehet memni fog 1 hónap után is, lehet hogy csak fél év.. . Elég annyit tudnod, hogy minnél többet gyakrolsz, annál hamarébb éred el ezt a szintet.

Amúgy ez egyáltalán nem nehéz.. nem gyors, nincsenek benne bonyolult nehezen lefogható akordok és semmi egyéb nehéz technika sem.. szinte mindig egyszerre csak 1 húr szól, simán lepengetve (tehát még hammer on/pull of sincs benne)stb.. egyetlen ami még úgymond nehéz lehet az eljén, az az hogy az összes ujjaddal meg kell tanulnod rendesen lefogni a húrokat.. sokaknak ez az eljén nem megy, mert főleg csak 2-3 ujjat használnak és pl a kisujjukat teljesen hanyagolják.


Kezdésnek 2 dolgot ajánlok: gitár egyetem - nézd meg az összes videót, és mindent tanulj meg belőlük. Aztán keress rá Marty Schwartz-ra a youtubon és onnét tanulj meg minnél több, egyszerű számot.. rengeteg videója van, és a legtöbbje kezdőknek szól (csómószor mondja is h super easy), szóval biztos találsz rengeteg számot ami tesztik.. és az meg ne zavarjon h ő most épp akusztikuson játszik neked meg elektromos van.


Házilag meg nagyon jól meglehet tanulni, 100x jobban mint ahogy a linkelt videóidban játszanak

2014. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!