Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet eros torzitast hasznalni...

Lehet eros torzitast hasznalni egy jazz gitaron?

Figyelt kérdés
Meg nem hasznaltam jazz gitart. Elso ranezesre eleg univerzalisnak tunnek. Lehet rajtuk metalt jatszani?

2014. dec. 15. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem is lesz igazán megfelelő sem a hangja, sem a kialakítása, másrészt nagy hangerőn nem tudod használni, mert szörnyen gerjedni fog.
2014. dec. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Mit nevezünk jazz gitárnak? Ha az F-lyukas üreges testűt, akkor lehet, nézd csak meg például Dave Grohl-t, mit művel egy olyannal a Foo Fightersben!
2014. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát a Foo Fighters abszolút nem metál hangzás.
2014. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de attól még van erős torzítás rajta. Én amúgy a saját Epiphone Riviera jazzgitáromat dugtam be egy csöves Randallba és high gainen gyönyörű rugdosós mélye volt, és amúgy használható metálhangja. Arra kell csak vigyázni, hogy sokkal jobban gerjed, mint egy tömör gitár.
2014. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó jól beszél. Egy teljesen ureges testű jazzgitár nagyon gerjedne tisztességes torzításés hangerő mellett, Dave Grohl gitárja azért nem teszi ezt, mert az azért közel sem az a tipikus üreges testű jazzgitár, középen van benne egy tömörfa blokk, azon vannak a hangszedők, ha jól tudom, az Epi Riviera is ilyen, nem? Emiatt lightosabb rockra ilyen ES-335 jellegű, félig üreges gitárokat azért szoktak használni, metálra nem igazán, de persze semmi nem lehetetlen :D
2014. dec. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

A tipikus jazzgitár nem az ES-335 konstrukció, sokkal inkább az Gibson L-5 vagy Ibanez Artcore AF széria.

Ezekre nem annyira célszerű erős torzítást rakni, mert ahog már mondták, gerjedni fog.

Nem mondanám univerzálisnak.

2014. dec. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ertem. A jazz hangszedo mit jelent?

Ezen a gitaron pl a nyaknal az van:


[link]

2014. dec. 16. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a neve.
2014. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!