Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért megy könnyebben a...

Miért megy könnyebben a musical, mint a pop?

Figyelt kérdés

Nem vagyok profi énekes. Elkezdtem egy színházcsoport féleségbe járni. Két dalt próbáltam, a musical-t simán kiénekeltem, csak úgy kijött, oda se kellett figyelnem, hogy jó legyen. A popdalnál viszont máshonnan jött a hang, és nagyon nem éreztem rá, hogy honnan énekeljek.


Azóta más musical és popszámokkal is ez a helyzet. Mindig úgy mutatom be a többieknek, hogy ez a musical, ez a nehezebb, és mindig kiderül, hogy az szuper, a pop megy siralmasan.


Mi erre a magyarázat?



2014. dec. 21. 01:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyenek az adottságaid. Jobb érzéked van hozzá. A két műfaj teljesen más, de szerintem akinek van hangja meg hallása, az idővel mindkettőben meg tud tanulni jól énekelni, legrosszabb esetben az egyikben mindig előrébb fog járni.
2014. dec. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez tényleg csak adottság. Nálam is ez a helyzet, a tanárom azt mondja "musicales" hangom van: érzem hogy hogyan énekeljem a dalokat, tudom hogy jön ki legjobban a hang, és mennyire lágyan vagy esetleg erősebben énekeljek egyes részeket.

Ha jobban szereted a pop dalokat, akkor megéri erőltetni, de ha nem nagyon gondolkozol benne inkább a musical dalok felé húzol, akkor csak fogad el hogy az jobban megy.:)

2015. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igazából talán nevetséges, de nem úgy gondoltam rájuk, mint két külön műfaj, hanem hogy nehezebb és könnyebb.


Gondoltam, könnyebb elénekelni, amit Britney Spears is el tud, mint amit Julie Andrews. Épp ezért azt hittem, hogy csak mázlista vagyok, hogy sikerülnek a musical-ek, mert ha még egy pop sem megy, akkor ez így nem normális.

2015. jan. 3. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!