Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti mely számokat tartjátok...

Ti mely számokat tartjátok alap tudásnak egy gitárosnál?

Figyelt kérdés

alap alatt azt értem ,hogy ha már valaki pár éve gitározik, akkor elvárjátok tőle hogy tudja azt a számot.

mint pl. sweet home alabama, nothing else matters, smoke on the water, stairway to heaven stb. (tehát főleg rock/metál műfajban)


2 éve gitározom és úgy kb 3-4 bandának szoktam a számait játszani, szóval nagyon sok bandát még nem ismerek zeneileg, mert egyszerűen annyi nagyszerű banda van/volt, hogy még nem igazán volt időm megismerni mindet, szóval biztos van még nagyon sok rohadt jó, népszerű stb szám ami már 30 éve létezik mégsem tudok róla.



2014. dec. 26. 01:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen nincs.mindenki azt játszik amit akar. Függetlenül attól,hogy mit hallgat.
2014. dec. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy mindenki azt játszik, amit szeretne. Én megmondom őszintén, a fent említett számok közül egyiket sem tanultam meg. (Egyszer a Stairway to Heaven szólóját, de az már olyan régen volt, hogy el is felejtettem). Egyébként értem mit szeretnél, itt van pár szám, amit sokan tudnak:

Nirvana - Smells Like Teen Spirit

Black Sabbath - Paranoid

Black Sabbath - Iron Man

Ozzy Osbourne - Crazy Train

Pantera - Walk

2014. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Orbitális baromság. Azt játszd, ami tetszik.
2014. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

egy számot se muszáj tudni játszani.

de szerintem illik felismerni néhányat pl:

Deep Purple--Smoke on the water

Balck Sabbath--Paranoid

Gun's N Rose's--Sweet child o' mine

Jimi Hendrix--Hey Joe

ZZ Top--La gragnge

Animals--House of the rising sun

Metallica--Nothing else matters

Led Zeppelin--Stairway to heaven

Led Zeppelin-- Whole lotta love


szerintem ezeket mondanám ha valaki "alap műveket" kérdezne. én magam is játszom őket :D

vannak még rock szerető tinédzserek :D 16/f

2014. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
**bocsánat black sabbath
2014. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Ezek közül én se tanultam meg egyiket sem. Valahogy már nem tűnik olyan különlegesnek, ma már mindenki ezeket a számokat játssza. Így hát én olyanokat tanultam meg amiket nem sokan ismernek, de mégis a legjobbak között vannak.
2014. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

persze igazatok van, és nem azt állítottam hogy muszáj tudni azokat a számokat, viszont azt tapasztalatból tudom, hogy vannak ilyen "alap" számok, amiket előbb utóbb megtanul az ember, vagy ha csak azt vesszük alapul, hogy ha 2 random gitáros jamelni akar, akkor tuti találnak 1-2 számot amit mindketten tudnak, még ha más műfajban is játszanak..

Azoknak akik a kérdésre válaszoltak, köszönöm, bár 90%-ban én is ezekre a számokra gondoltam, szóval ha még esetleg tudtok ilyeneket, írjatok

2014. dec. 26. 22:25
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
#3-asnak van igaza. Szerintem nem attól lesz valaki jó, ha tud "alapműveket"(amik egyébként elég relatívan foghatóak fel)
2014. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ez a baj ezzel az oldallal.. az emberek nagy része nem a kérdésre válaszol.


Utolsó, hol mondtam azt hogy ettől lesz valaki jó? Hol állította ezt bárki is?

És azt is elmagyaráztam mit értek alap művek alatt...


Ne a kérdést kérdőjelezd meg, hanem válaszolj rá. Ha erre nem vagy képes akkor meg feleslegesn írsz.

2014. dec. 27. 21:02
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
A kérdezőkkel meg az a baj, hogy hülyeségeket kérdeznek.
2014. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!