Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti mely számokat tartjátok...

Ti mely számokat tartjátok alap tudásnak egy gitárosnál?

Figyelt kérdés

alap alatt azt értem ,hogy ha már valaki pár éve gitározik, akkor elvárjátok tőle hogy tudja azt a számot.

mint pl. sweet home alabama, nothing else matters, smoke on the water, stairway to heaven stb. (tehát főleg rock/metál műfajban)


2 éve gitározom és úgy kb 3-4 bandának szoktam a számait játszani, szóval nagyon sok bandát még nem ismerek zeneileg, mert egyszerűen annyi nagyszerű banda van/volt, hogy még nem igazán volt időm megismerni mindet, szóval biztos van még nagyon sok rohadt jó, népszerű stb szám ami már 30 éve létezik mégsem tudok róla.



2014. dec. 26. 01:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Helló! :) Hm, szerintem még az AC/CD pár száma is alap lehet.

Pl. az I love rock 'n' roll és a Highway To Hell

A többi példával, amit a többi emberke írt egyetértek és nem írom le, mert már ők megemlítették. ^^

2014. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
az I love rock 'n' roll mióta AC/DC ? :O
2014. dec. 29. 20:22
 13/17 anonim ***** válasza:
Ők is feldolgozták, gondolom tudod, nem? :)
2014. dec. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hogy dolgozták már volna fel? :DD
2014. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
ne tévesszen meg az, hogy youtubon az egyik feltöltő AC/DC-t adta meg szerzőnek... pl Bobby McFerrin híres száma a Dont worry be happy is fent want Bob Marley nevével, pedig semmi köze hozzá (amikor kijött a szám már 7 éve halott volt)
2014. dec. 31. 06:24
 16/17 anonim ***** válasza:
De istenem, az embereknek nem tűnik fel, hogy rohadtul nem Brian Johnson, vagy Bon Scott hangja? Hanem egy női hang? Arról már nem is beszélve, hogy a gitár tónusa is full ugyanaz, mint a Joan Jett féle verzióban... Nem bántásból, de ennyire nincs hallásod?
2014. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

nem az embereket kell hibáztatni, hanem azt aki rosszul rakja föl a netre... nem mindenki vágja annyira a bandákat..

pl emlékszem tesóm gépén volt egy mappa, hogy AC/DC és Metallica, és mind2 bandától volt 1-2 szám. Aztán egyik bandát sem ismertem, és azt hittem hogy ezek ilyen közös számok... A memory remains végén van a "lalalaaa lala laa" és arra tökra azt hittem h AC/DC énekese, pedig valójában egy nő volt...


Aztán meg nem csodálkozok ha valaki biztos abban amit mond, ha a neten van fönt AC/DC-nek feltüntetve a szám, 5 milliós nézetséggel... gondolom eszébe sem jutott hogy a feltöltő tévedne.

2014. dec. 31. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!