Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek lehetséges az...

Szerintetek lehetséges az énektanulást nulláról kezdeni? El lehet érni valamit?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogyha például lenne annyi pénzem hogy énektanárt fogadjak, aki talán meg tudna engem tanítani énekelni, akkor mik lennének az esélyek? Meg lehet-e, vagy tényleg adottság kell? Nem gondoltam sose, hogy így megy, mindig azon voltam hogy a tanulással bármit el lehet érni, például aki rajzol, komolyan, az előbb utóbb megtanulja az apróbb fortélyokat.

Az már más dolog, hogy valakinek kellemes-e a hangja vagy sem :)

Nem kezdenék vele olyasmit, hogy huhh akkor én most sztár akarok lenni, egyszerűen csak szeretném elénekelni a kedvenc dalaimat, tökéletesen, és szeretném, ha tudnék énekelni.

Van-e itt köztetek, aki volt hasonló helyzetben és lett valamiféle eredmény?



2015. jan. 2. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenki mindent a nulláról kezd, de persze valamennyi adottság nem árt. Rajzolni meg lehet tanulni, bárki képes arra (ha mondjuk nincsenek problémái a finommozgásokkal), hogy az interneten terjedő videón látható ultraeailsztikus képeket készítsen, ami nem tanulható az a művészi kreativitás. Hiába tudsz lerajzolni valamit úgy mintha valóságos lenne, attól még nem fogsz tudni olyan képeket csinálni mint picasso. Bár most nagyon eltértem a tárgytól.
2015. jan. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D
2015. jan. 3. 00:44
 3/3 salalla11 válasza:
Persze, hogy meg lehet tanulni! Csak ha tényleg nagyon jól akarsz énekelni, akkor javaslom, hogy kezdj a komolyzenével, és először tanuld meg a szolmizációt meg a kottaolvasást, mert a szolmizáció nagyon fontos a tiszta énekléshez. Ha tisztán akarsz énekelni, akkor emellett gyakorolj zongorával is, hogy halld, hogy biztos jó hangot énekelsz-e. Különben ha jól akarsz énekelni, ahhoz sok évi kemény énektanulás kell. Szerintem keress majd magánénektanárt is, ha komolyabban akarsz foglalkozni a dologgal. A magánénektanár megtanít a hangképzésre és a megfelelő légtechnikára is.
2015. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!