Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért csörög a húr a gitáromon?

Miért csörög a húr a gitáromon?

Figyelt kérdés

Van egy Sg típusú gitárom amit újrahúroztam kb 1 napja.

11es vastagságú húrkészlet volt rajta ám lecseréltem 10es-re mert számomra sokkal kényelmesebbnek bizonyult.De sajnos akadt egy kis probléma...A 12 bund után csörög az összes húr és amikor nyújtani próbálok akkor a húr elhallgat. :( Előző húroknál semmi ilyen probléma nem volt.Régebben is újrahúroztam pár napig csörgött ha üresen pengetgettem de ilyen probléma hogy a felsőbb fekvésekben csörögjön még nem volt.Így ránézésre a bundokkal nincs semmi probléma,a nyak se ferde.Lehet hogy húrozáskor a híd kicsit elállítódott?Egy másfél éves hangszerről van szó...



2015. jan. 2. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a nyak, vagy a húrmagasság állítódott el. De ha nem értesz hozzá, akkor a nyakat ne nagyon piszkáld.
2015. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel a vékonyabb húrok kisebb erővel húzzák a nyakat, az meg 11-esekre volt beállítva, elképzelhető, hogy most kicsit hátrahajlik, és a húrjaid túl alacsonyra kerültek, utánna kéne állítani a truss rod-ot a nyakban.


Vagyis hát ez volt az első tippem, de mivel írod hogy csak feljebb csörög... lehet hogy mégis a híd lesz az?

2015. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen a híd volt a ludas...A csavarokat kicsit meglazítottam a hídban és már nem csörög.
2015. jan. 3. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!