Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Legjobb zenekészítő program...

Legjobb zenekészítő program (bandáknak)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 barátommal egy együttes létrehozásán vagyunk. Van egy tömérdek ötlet, riff és dalszöveg már, de még nincs dobos és basszusgitáros. Az lenne a kérdésem melyik zenekészítő programot ajánljátok, amikkel mondjuk a felvett gitár, ének anyag mellé lehetne basszusgitárt és dobot is berakni? Van valami egyszerűbb fajta?


Mint pl. a GarageBand



2015. jan. 3. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Basszust? Szerintem nincs értelme. Vagyis meg lehet oldani, de nem fog jól hangzani. Én a helyedben adnék egy kis kakaót a mélyebb tónusokra a gitársávon, vagy nem is tudom...


A dobot viszont akármilyen DAWban, akármilyen sampler-rel meg lehet oldani. (persze nem fog úgy hangozni mint egy igazi dob)


pl ezzel

[link]


vagy ha sok pénzed van tudsz venni EZdrummer-t (bár ha ügyes vagy le is tudod szedni) amit én speciel nem ismerek, de elég népszerű (bár tudom, ez nem garancia)

2015. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gitársávon felnyomod a mélyeket, abból lesz egy elcseszett brummogó gitárhang, nem pedig egy használható basszus.

Simán lehet basszust csinálni szoftverben, ha tudsz zenélni és tudod használni a programot.

Ugyanez vonatkozik a dobra is, hangszerelni tudni kell. Az nem olyan, hogy gondolok egyet aztán lesz belőle egy szám.


A Garage band pont ilyenre jó.

2015. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rákerestem erre a csodaprogramra és el kell ismernem, tévedtem, tényleg élethű a basszusa.


Az "elcseszett brummogó" hanggal viszont nem értek egyet, egyetlen olyan bandát hallgatok (pontosabban hallgattam régebben), ahol nincs basszusgitáros és egyáltalán nem érzem brummogónak a hangzásukat. [link]

2015. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem arra a bandára mondtam, csak arra, ha egy sima gitárnál felnyomod a basszustartományt. :)
2015. jan. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Számot, riffet írni a legjobb a Guitar Pro. Úgy szól, mint valami gyerekjáték, de pont arra találták ki, hogy vázlatot írj benne. Úgysincs olyan hangcuccotok, amiért érdemes akár egy Cubase-t elindítani. Ha meg mégis nagyon faksznizni akartok, akkor valamilyen VST host, pl Cubase 5, találomra, Spectrasonics Triliannal fel lehet basszusozni, és a Toontrack termékeivel fel lehet dobolni. Ha a Tankcsapdának jó volt az EzDrummer gyári presetje egy egész albumra, nektek is jó lesz :D
2015. jan. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!