Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a legjobb műfaj és...

Melyik a legjobb műfaj és miért? Mi a véleményetek az ízlésemről?

Figyelt kérdés

Szerintem a Rock és a Metál a legjobbak, mert komoly munka van mögöttük, nem annyi, hogy lenyomják az entert.


A dalok komplexek és átgondoltak. Nem annyiról szólnak, hogy van egy "felépítés" utána meg "drop the bass". A rockban vannak versakok, refrén, bridge, stb egyszóval rendesen föl vannak építve a dalok.


Az énekléshez is jobban kell érteni ezekben a műfajokban. Hallgassátok meg pl a Bring Me The Horizon-tól a Drownt, utána meg mondjuk egy Beyoncé számot. Egyből kijön mennyire üres és erőtlen a pop-ban lévő "éneklés" ha oda raksz mellé egy akkora tehetséget, mint Oliver.


Az sem véletlen, hogy időtállóbb a rock és a metál, például az Iron Maiden emberek millióit hozza lázba még most is, ezzel ellenben a régebbi elektronikus zenészek, mint pl Aphex Twin már alig érdekelnek valakit. A legnézettebb videójának 5 millája van az Iron Maiden Fear of the Darkjának viszont negyven-négy millió ;) úgybizony, az elég nagy különbség!


Nyilván lehetne még ezer és ezer példát hozni, de én a ti véleményetekre vagyok kíváncsi, remélem azért a többség egyet fog érteni velem.


2015. jan. 6. 10:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#1

hoppá, nem jött össze


#2

Én most csak az énekről beszéltem nem a zenei alapról. Hallatszik, hogy Oli rengeteg érzelmet visz bele és mindent kiad magából, miközben Beyoncé csak simán elénekli a dalt anélkül, hogy valamilyen pluszt hozzáadna. Azzal egyetértek, hogy rockból is van kevésbé jó.


#3

Jó persze a rock és metál is szépen ki van keverve, de ők legalább hangszereken játszanak és maguknak írjak a dalaikat. Autotune? Miről beszélsz. Nem kéne így vaktában dobálózni a kifejezésekkel főleg nem tudod mit jelent az autotune. Tessék:

[link] (ez autotune)


A Metallicát és a Tankcsapdát sosem szidtam, őket mindig is nagyra tartottam. Azt sem vitattam, hogy vannak kivételek. De általánosságban a rock maradandóbb. A Backstreet Boys klipjét megnézték a nosztalgia faktor miatt azok a nők, akik akkor voltak sikongató tinik, mikor a BSB népszerű volt, de szerinted a mostani fiatalok körében a BSB vagy az Iron Maiden népszerűbb? Mert én szinte naponta látok Iron Maiden pólós embereket. Azzal is egyetértek, hogy más műfajokból is van jó, pl a Daft Punkot és a Pendulumot én is szeretem.


#5

Egyetértek ;)


#7

Én imádom a klasszikus zenét, de Debussy sosem fogott meg, hiányzik a zenéjéből az az átütő erő és érzelmi plusz, ami például Hans Zimmer vagy Yiruma műveiben van és gyakran úgy érzem, hogy Debussy műveinek nincs iránya


Hallgasd meg például ezt [link] na ez a zene egyértelműen tart valahová, leír egy hatalmas ívet, a semmiből jut el a valahol 3:20 körül lévő csúcspontig.


Az énekes dolgon már csak röhögni tudok. Ha a zene igényes, akkor az énekes szükségszerűen gyenge? Hallgass már meg egy Rihanna számot aztán tegyél be egy Queen dalt és gondolkodj el azon, hogy melyikben van átütőbb énekteljesítmény!


#9 Ez tényleg kellemes zene. :)

2015. jan. 7. 12:37
 12/17 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Ezt most nem tudom miből szűrted le. Mármint, hogy amiben jó a zene, abban alapvetően rossz a szöveg.

De pl. egy operában az előadónak az énekhangjával kell érvényesülnie. Meg a háttérben a zene, bele is számít az összhatásba, de az előadó mégis elnyomja a zenét.

Bár ilyet megválasztani, hogy ki volt a világ legjobb énekese, nem lehet.


Debussy és Hans Zimmer között csak egy nagy különbség van. Amit Debussy megírt, azt el is játszotta. Zimmer is tud hangszeren játszani, ha minden igaz.

De Debussy (de írhatnék akár mást is) egy hangszerrel volt kénytelen érvényesülni, míg Zimmernek ott van egy egész hangszerarzenál.

Jelen esetben ezt sem lehet megmondani, hogy mihez kell nagyobb tehetség. Megírni és eljátszani egy hangszeren, vagy több hangszerre megírni, és levezényelni.

Én talán azért mondanám az elsőt, mert akinek van ahhoz tehetsége, hogy egy hangszerre megírjon egy darabot, az lehet, többre is tud írni. Viszont aki többre ír, az nem biztos hogy egy hangszerrel is tud érvényesülni.

2015. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Pont te mondtad, hogy a legjobb énekeseket ott kell keresni, "ahol az ének elnyomja a zenét" csupán erre akartam rácáfolni. A Queen vagy a Maiden esetében a zene sokkal igényesebb, mint egy pop dalban, de ugyanakkor az ének is iszonyat-jó.


Egyébként Debussy is írt néhány művet zenekarra (pl Egy faun délutánja) csak az messze nem lett olyan fülbemászó, mint Zimmer munkái. Ha jobban belegondolsz a Time (amit az előbb linkeltem) vagy He's a pirate olyan művek, amelyeknek a dallama egyből beleragad az ember fülébe, megunhatatlanok és van érzelmi csúcspontjuk, ez az amiért Zimmert tehetségesebbnek tartom...

2015. jan. 7. 17:14
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, tévedsz, nem az az autotune, hanem ez: [link]

Az, hogy ott túl van tekerve, és gyakorlatilag effektnek van használva, az nem jelenti azt, hogy nincs azon, amire mondtam, mert van, csak úgy, ahogy használni kell. Több dolgon van rajta, mint gondolnád. Higgy nekem, eleget tekergettem ahhoz, hogy mindenen meghalljam.

2015. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Szerintem teljesen természetesen szól a hangja. Gyanúsítgatni nyilván lehet, hogy autotune, de semmilyen alapja nincs, amúgy sem úgy ismerjük a BMTH-t, mint akik ilyen popos megoldásokra hagyatkoznának. Régen deathcoret nyomtak, ami az egyik legdurvább műfaj, de még a Suicide Season is elég kemény album volt. Attól, hogy dallamosabb lett a zenéjük nem kéne egyből gyanúsítgatni, de ez csak az én véleményem.
2015. jan. 8. 20:06
 16/17 anonim ***** válasza:
Hangsúlyozom, attól, hogy te mit hiszel, még van rajta autotune és pont. Az, hogy jól használják, és te a lakossági füleddel nem hallod, nem jelent semmit.
2015. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nagyon régi kérdés, de muszáj írnom hozzá: szeretem a rock zene bizonyos irányzatait, de nem értem, hogy miért Beyoncé az, aki ilyen téren negatív példa számodra. Ha valaki, ő abszolút nem egy tehetségtelen senkiházi, hallgasd meg tőle a Listen-t vagy a Halo-t például, Stílustól függetlenül el kell azért ismerni, hogy szép hangja van!
2018. márc. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!