Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Igaz, hogy a Les Paul forma,...

Igaz, hogy a Les Paul forma, nehéz, és kényelmetlen rajta játszani?

Figyelt kérdés
Vintage V100 pl...

2015. jan. 8. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, viszonylag nehéz, épp ezért a mostani Gibson LP-ben már vannak kikönnyítések, hogy ne legyen indokolatlanul nagy a súlya, de ha ezt szokod meg, pont a könnyebb gitárokat fogod furcsának találni, ízlések és pofonok. Hogy kényelmetlen-e, az meg szintén eléggé relatív és egyéni megítélés kérdése, én nem tartom valami kényelmesnek, de másoknak meg pont ez tetszik. A Vintage 100 az áráért nagyon jó gitár, ha abban gondolkodsz, azt csak ajánlani tudom.
2015. jan. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 10inchhero ***** válasza:

nekem is LP az első gitárom, de a súly annyira nem is zavar, mivel basszusgitároztam, és hát azok nehezebbek kicsit, viszont a forma még így lekerekítve is zavaró, csak ülve kényelmes (Cort EVL Z4).

Kipróbáltam csoporttársam Cort X2-jét (superstrat?), hát ezerszer kényelmesebb. De igen, emberfüggő, én le fogom pl cserélni

2015. jan. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

", épp ezért a mostani Gibson LP-ben már vannak kikönnyítések, "


Ez így nem igaz,a régi LP-kben sokkal több anyagot távolítottak el, mint most.

Más változások miatt lett könnyebb a mai gibson.


[link]

2015. jan. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
megszokás kérdése... egy superstratról váltottam epiphone standardra. először furcsa volt a súlya, de most már az lenne furcsa ha nem húzná a vállam :D
2015. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi a kényelmes, teljesen egyedi, mindenkinél más lehet. Nekem például semmi bajom a Les Paul-ommal.


A könnyítéseket egyszer már leírtam egy másik kérdésnél is:

nagyon sokáig nem használtak könnyített testet Gibsonnál, sokan épp arra esküsznek, ami azelőtt volt. A PAF eredeti korszakában egyáltalán nem volt kikönnyítve.

1987-től készültek LP Lite modellek, de abban az üregek még balsafával ki voltak töltve (véletlenül épp van egy ilyenem) :)

Amúgy a "weight relief hole" nem keverendő a "tone chamber"-rel.

Az előbbieket alkalmazták már a nyolcvanas évektől és ez csak 9 darab nagy átmérőjű lyuk a híd mögött és fölött, míg a chambered body csak 2008-tól terjedt el és lényegében majdnem teljesen kiszedik a testből a fát. Van még egy újabb verzió, ahol radiális csatornákat vágnak bele

Tehát az üreges test éppenhogy nem a klasszikus Les Paul hangzás titka, hanem a modern idők kényszermegoldása, amióta a könnyű, igazi honduras-i mahagóni elfogyott és nehezebbé váltak a másfajta mahagónik használata miatta a LP-ok...


Itt amúgy elég jól elmagyarázzák képekkel.

[link]

2015. jan. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem jó a link, de engem érdekel,ha esetleg betudod linkelni privátban, vagy valami más formában.
2015. jan. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha beírtad volna a Gibson főoldalán a keresőbe, hogy "lighten", ez lenne az első link. :)


[link]

2015. jan. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont ezt tettem, csak épp server hibára állt ki. Aztán írtam, aztán kerestem google-el. Végülis megtaláltam,de nem akartam még egy választ beírni. Azért köszönöm a linket!
2015. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az előzőben azért nem volt jó, mert egy másik válaszomból másoltam ki és valahogy a kopipészt nem hozta át a végét. :)
2015. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen tudom,gondoltam. De véletlen egybeesés,hogy tegnap este internal server errorra futott a search box is a weboldalukon.
2015. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!