Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdőként ugranék bele a dologba, nagyon szeretnék megtanulni gitározni. Ti mit ajánlotok? Akusztikus gitárt gondoltam kezdésként, de láttam itt neten 10-15 ezerért ilyen gitárokat máshol meg 100 ezer körül. Szóval megéri 15 ér tegyük fel venni egy ilyen gitárt vagy ezeken könnyebben szakad a húr vagy miért olcsóbbak? Előre is köszi a választ!

2015. jan. 9. 08:12
 1/4 Laci7 ***** válasza:

Azért mert komolyabb fából készülnek, és a hardware is komolyabb. Szerintem,kezdésnek elég egy 35-50000ft akusztikus gitár.Nézd meg ezeket,de nézz még körül,hogy melyiket érdemes megvenni.


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sokan azt mondják hogy egy kezdőnek elvesezi a kedvét egy rossz gitár

én ezzel nem értek egyet, mivel egy olcsó gitáron is megtanulhat gitározni az ember, mivel úgy sem játszott más gitáron, nincs viszonyitási alapja, és ezért nem veszi észre ha rossz a gitár minősége

egyáltalán nem tud semmit, ezért nem érdekli, hogy milyen fából van stb.

ahhoz hogy megtanuld az alapokat, ami már bőven elég ahhoz hogy eljátssz vmit, a kedvenceidet, és még arra is hogy csinálj amatőr dalokat, mert a hallgatók nagyonnagy része sem ért a zenéhez

tehát nyugodtan megveheted a 15 ezer forintost is, de én azt javaslom, hogy használtan keress, mert ha megtanulsz gitározni, úgyis megszabadulsz tőle, hogy vehess egy jobbat

2015. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

[link]


Ez nagyon olcsó, de ilyenről is meglehet tanulni?

2015. jan. 10. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nézőpont kérdése.

Az legolcsóbb gitárokra a következők általában jellemzőek:

- nem jó az intonáció (az oktáv környékén már hamis és be se lehet normálisan állítani, ha akusztikus)

- nagy a húrnyomás, kényelmetlen lefogni, nehéz rajta játszani és nem is lehet jól beállítani

- nem szép a hangja, tompa, színtelen, fakó

- nem tartja a hangolást

- hamar tönkremegy


Egy kezdő, ha van jó hallása, elég muzikális és rendelkezik némi műszaki fogékonysággal, ezeket észre fogja venni hamar.

Azért ezekből már néhány is elég, hogy egy kezdőnek elvegye a kedvét. Persze, ha nem gondolja komolyan, csak arra kell, hogy megtanuljon 8-10 akkordot és néha egy buliban lepengessen pár ismert dalt, akkor arra jó lehet.

2015. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!