Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 22 évesen késő megtanulni...

22 évesen késő megtanulni dobolni? Nem tudok semmit a dobolásról, de nagyon szeretnék megtanulni de azt mondták már öreg vagyok. Nem szeretnék semmit elérni vele csak hobbi szinten, meg feszkó levezetésnek.

Figyelt kérdés

2015. jan. 9. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Öreg vagy, de nem a doboláshoz :) Bármikor érdemes elkezdeni, persze ha nincs csúzod vagy reumád.
2015. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és mit javasoltok, hogy fogjak neki ha csak hobbiként szeretném művelni? Otthon kezdjek neki, vagy keressek tanárt? Dobot honnan tudok olcsón szerezni?
2015. jan. 9. 17:34
 3/5 anonim válasza:
100%

Ha azt mondtad volna hogy világsztár szintű elismert jazz dobos akarsz lenni, akkor már késő lenne de mivel azt mondtad, hogy csak hobbi szint a cél amit ha van ritmus érzéked meg egy kis tehetséged akkor viszonylag rövid alatt el lehet sajátítani. A tanulás módja függ attól hogy mennyi pénzt akarsz rá szánni ha egyáltalán akarsz rá áldozni. Az alapokat szerintem érdemes személyesen egy jó tanárnál megtanulni, de vannak nagyon jó oktató videók youtubon angol nyelven tudok ajánlani ( https://www.youtube.com/watch?v=et9hU7QMDYU).

A személyes óráknak van egy előnye miután megismerkedtél közelről is a dobszerkóval 1-2 bevezető óra után el tudod dönteni hogy tényleg akarsz-e dobolni tanulni, ha pedig nem, akkor megúszod a felesleges pénz kidobást a dob felszerelésre ha esetleg fejest ugorva a dologokba megelégelnéd a youtubos oktató videókat amitől sikerélmény hiányában biztos hogy elmenne a kedved és csak egy kudarc élménnyel gazdagodnál.

Ha van kérdésed kérdezz bátran, szívesen segítek!

2015. jan. 10. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most találtam egy könyvet a neten, Tantusz könyvek dobolás, ez hasznos lehet a tanulásban? Én úgy gondolom most kezdetnek nem szeretnék dob cuccot venni, inkább keresek egy tanárt aki valóban normálisan megtanít az alapokra és nyárig akkor gyűjtök, majd meglátjuk.
2015. jan. 11. 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 évesen kezdtem, minden előképzettség nélkül.

(... ugrunk pár évet...)

12 jazz-CD-n játszottam.

London, Bécs (Porgy&Bess), Frankfurt, Krakkói jazz-fsztivál, Sziget, A38, Duna TV, ....

Idén pl. a Bajor Rádió jazz-fesztiválján léptem fel.

2016. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!