Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Harley Benton elektromos...

Harley Benton elektromos gitárt felturbózni?

Figyelt kérdés

Vettem magamnak egy Harley Benton HBS200 elektromos gitárt ,de elrozsdáztak illetve elszakadtak a húrjai. Új húrt szeretnék rá venni lehetőleg rock zenére használnám .Ki milyen húrt tanácsolna ?

A másik dolog : kaptam hozzá egy harley benton 20w-s erősítőt ,ami viszont distortion-nal eléggé recseg. meglehetne oldani hogy szebb legyen a hangzás ?

U.i. tudom hogy nem volt valami jó választás..



2015. jan. 11. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A potmétereken kellene állítani hogy ne recsegjen (kivéve ha hibás az erősítő, és emiatt recseg)

Igazából a húr egy nagyon kényes téma. Sokan a drágábbat, jobbat ajánlják, pedig a legtöbb 10ezer forintos semmivel nem jobb pl egy 5k-s Earnie Ball-nál. Keress neten, de ne dőlj be a "ez nagyon drága akkor biztos jó" stratégiának.

2015. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a harley benton gitárok 98%-a még faldísznek is alkalmatlan... pénzt költeni rá annyit ér mint f*sból sz*rt varázsolni...
2015. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én D'Addario húrokat használom, nekem bejöttek, jó minőség, jó ár (5euró ~ 1500Ft), nem szineződik el stb.

De igazából nem annyira számít milyen húrt veszel, a legfontosabb talán az, hogy milyen vastagságút veszel. Nem jó pl ha sokkal vastagabbakat mint amilyen eredetileg a gitáron volt, mert akkor a nyakat is át kell állítani, mivel úgy erősebb lesz a húrok feszítése.


A distortionnál meg hogy érted hogy recseg? Miközben játszol a gitáron, vagy ha csak be van dugva? Így látatlanban nehéz megondani, de nekem pl szintén recsegett, de aztán amikor vettem egy rendesebb kábelt, jelentősen csökkent... szóval lehet az is az oka, mivel azok kábelok amiket adni szoktak nem igazán vannak leárnyékolva.


Utolsó, szerintem meg kezdőnek nem számít milyen a gitár, ha nem hamis, és lehet rajta tanulni akkor jó. Nem koncertezni fog vele, és valószínűleg nem is próbálni, hanem otthon gyakorolni... (igaz kb egy fél év után megéri majd egy jobbat venni, mert addigra már fog annyira tudni, hogy a szar hangzás elvegye a kedvét)

2015. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Emlékszem nekem volt egy Harley Benton basszusgitárom, mindenki csak nézett hogy " ez egy harley benton? pedig nagyon állat hangja van!". És tényleg az volt. Nem volt több 50k-nál, de nagyon döngött!
2015. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy harley benton akusztikus
2015. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 guitarfan777 válasza:

Harley benton? Az nem egy faldiszeket gyarto ceg?XD.

gyenge minoseg, szar hangzas esetleg valami profi erositovel es pedallal szolna gitarnak

2015. júl. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!