Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Üdv. Szeretnék megtanulni...

Ttamas93 kérdése:

Üdv. Szeretnék megtanulni gitározni. Valaki segítene milyen gitárt érdemes venni egy teljesen kezdőnek?

Figyelt kérdés

2015. jan. 13. 19:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nyulhuros xd :)

ha joltudom a hurok között is van különbség szam es vastagság szerint. Nekem kezdonek melyik a jobb?

2015. jan. 14. 20:17
 12/16 anonim ***** válasza:
6 húros, normál vagy vékony. Ez nylonhúroson normal/medium vagy light tension, fémhúroson 11, 12, 13-as.
2015. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek :)
2015. jan. 14. 20:56
 14/16 anonim ***** válasza:

nylon húroson könnyebb elkezdeni, bár ha fémhúros mellett döntesz, akkor mindenképp vékony húrok kellenek.

Első gitárom egy country gitár volt, azon olyan vastag fémhúrok voltak, hogy nem tudtam lefogni sehogy se, anélkül hogy bezörögtek volna, így aztán nem is játszottam rajta.

2015. jan. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez egyéni érzékenységtől is függ. Rengeteg ember volt képes megtanulni fémhúroson.

A nylonhúrosnak meg szélesebb a nyaka, ha rövidek az ujjak, nehezebb lefogni.

2015. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én is aztán fémhúroson tanultam meg, de nem mindegy hogy milyen vastagság.. a vékonyaknál szinte észre se vettem hogy fémből van, de azok a konkrét gitáron olyan vastag volt, hogy egyszerűen nem volt annyi erő az ujjaimban (pedig már is nagy kezem volt)
2015. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!