Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek érdemes megtanulni...

Szerintetek érdemes megtanulni gitározni? Úgy értem, eljárok tanárhoz, gitárt veszek, megtanulok, és akkor utána mihez tudnék kezdeni a gitártudásommal?

Figyelt kérdés
2015. jan. 8. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Lesz egy nagyon jó hobbid. Az fontosabb mindennél. Pénzt nem fogsz vele keresni, ha erre gondolsz, ahhoz már most túl későn kezdted el.
2015. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod szórakoztatni magadat és a családodat. Később esetleg, ha már van egy repertoárod, tarthatsz egy kis előadást nyilvános helyen, természetesen ingyen. :-)

Lesznek olyanok a köreidben, akiket nem fog érdekelni a tudásod, és ez néha elveszi az ember kedvét, de lesznek olyanok akik majd elalélnak, de már az is nagy öröm lesz számodra, ha néhány embernek örömet tudsz szerezni. Saját tapasztalatból írom.

Ne várj túl sokat másoktól, szóval azzal a szándékkal kezdj bele, hogy a saját örömödre csinálod. De biztatlak, hogy vágj bele, mert nagyon jó dolog.

2015. jan. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ó, első vagyok. Azt kifelejtettem, hogy fiatal korban jelentősen megkönnyíti a párkeresést :P
2015. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Laci7 ***** válasza:
100%
Az a lényeg,hogy lesz önbizalmad,önbecsülésed,hogy ezt is meg tudod tanulni és el tudod játszani. Én is amikor feszült vagyok akkor gitározok és megnyugtat.
2015. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
fu ezek nagyon hasznos kommentek voltak, köszönöm.. :) nem nagyon van hobbim, se ünbecsülésem, se magabiztosságom.. ezért gondoltam mi lehetne szebb mint zenét tanulni?! 22 évesen szerintem még nem vagyok idős hozzá 1-es válaszoló.. :)
2015. jan. 8. 15:43
 6/9 Laci7 ***** válasza:
Még fiatal vagy. Aki 30 évesen kezd el gitározni még annak sem túl késő,amúgy is ez csak egy hobbi,ki miek tartja. Tanulj könnyű dalokat sok tab van a neten.Milyen stílusú zenéket szeretsz amúgy?Mert a blues-rock-metál zenéket amik könnyűek sok találsz a neten.
2015. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A zene , az kell. . . Gitározni élmény , lehetőség és egyben egy csoda , hogy meg tudsz szólaltatni egy hangszer bármi is legyen az...Lehet egyszer egy zenekarban fogsz gitározni....vagy csak éppen a gyerekeidnek fogod majd megmutatni milyen fontos is a zene.....Ha zenét tanulsz. . .egyel több ember vagy . .
2015. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Laci7 ***** válasza:
Igen nagy öröm zenélni,én is szinte ünnepnek tartom amikor leülök zenélni és mekkora érték vagy hogyha tudsz zenélni akár gitáron vagy dobon.
2015. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2. Voltam.

Mivel a kort firtattátok, elárulom, én 36 évesen kezdtem el, mikor ajándékba kaptam egy gitárt. :-)

Nem korfüggő, rengeteg ember van, aki érett, felnőtt fejjel kezd bele valami új dologba, pl. főiskolába, lovaglásba stb. Sokszor úgy, hogy nem is akar kezdeni a tudásával semmit, de úgy érzi attól teljes és kerek az élete, ha ezt a tudást is megszerzi.

Van egy kedves ismerősöm, aki 50 évesen kezdett el rajzolgatni. Meghalt a férje, és úgy érezte valamit kezdeni kell magával. Ma már 80 felett van, a rajz- és festő tudását olyan szintre fejlesztette mostanra, hogy elképesztő. Szuper realista szinten rajzol portrékat, számtalan kiállításon van túl, és mind egy szemig megvásárolják a munkáit. Ja és aktív facebookos :-D

Hogy minek van értelme, az csak rajtad múlik, hogy mennyit vagy hajlandó beletenni. Én a gitározásba sokat teszek bele, rendszeresen járok tanárhoz immár 3 éve, nem álltam meg a tábortüzes kíséret mellett, egyre feljebb emelem a mércét. Hogy valaha eljutok -e oda, hogy másoknak is megmutathassam, csak rajtam múlik, hogy akarom-e vagy sem. Nagyon sok fiatal, gyerek gitározik, ez manapság nem kunszt, elérhető és viszonylag megfizethető hobbi, és a fiatalok között is épp akkora eséllyel tör ki néhány az otthoni önszórakoztatásból, mint a felnőtt. Mert csak rajtuk múlik, és mert a kereslet nem korfüggő, hanem tehetségfüggő és ambíció függő.

Szíj Melinda viszonylag koros fejjel állt ki a Megasztár színpadára lenyűgöző hangjával, és mindenki tudja, hogy javarészt Őrajta múlott, hogy végül nem lett belőle igazi "megasztár", mert menekült, pedig kapkodtak volna utána. Nem akart celeb lenni.

Csak rajtad múlik, hogy mit akarsz.

Egy átlagos szintű gitározással tényleg csak magadat és a családodat tudod szórakoztatni, ahhoz, hogy felkeltsd a publikum érdeklődését, bele kell vinni valami egyénit. Hangsúlyozom, ez nem kor függő.

Én pl. annyi extrát tudok bele vinni, hogy jó a hangom, és képes vagyok énekelni miközben gitározok. Ez már egy plusz. Amikor elkezdtem, nem is gondolkodtam ezen, örültem, hogy egyáltalán megtudtam szólaltatni a hangszert. Később jött az, hogy mivel tudnám színesebbé és izgalmasabbá tenni. Előtte csak "fürdőszoba énekes" voltam, nem igazán tudtam mit kezdeni azzal, hogy jó a hangom és bármilyen bonyolult dalt képes vagyok megtanulni magyarul és angolul. Így már, hogy tudom kísérni magam, sokkal izgalmasabb, színpadképesebb. Szóval nyugodtan vágj bele, és majd a többi jön magától.

2015. jan. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!