Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mikor kell húrt cserélni egy...

Mikor kell húrt cserélni egy elektromos gitáron?

Figyelt kérdés

Honnan tudom, hogy már le kell cserélni a húrt a gitáromon?

Illetve milyen húrt vegyek rá? Most gyári készlet van rajta. De úgye több féle vastagságú készletet is lehet kapni. Fender Stratról van szó.



2015. jan. 16. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mikor már döglött a hangja.

Átlag 2-3 havonta, de ez játékmennyiségtől függően lehet több vagy kevesebb is.

2015. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
GYári (vagy használtnál rajta hagyott) készletet én azonnal le szoktam cserélni, ahogy megvettem.
2015. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én amikor kezdtem, csak akkor cseréltem amikor egyik húr elszakadt, ez volt hogy 4-5 hónapig is eltartott... feleslegesnek éreztem hogy gyakrabban cseréljem, mert úgy is csak otthon gyakoroltam, így annyira nem számított h nem tökéletes a hangzás.

A vastagságot meg ki kell tapasztalni... ugyan nem jó ha sokkal vastagabbat, vagy vékonyabbat veszel, mint ami rajta van, mert akkor be kell állítani a gitár nyakát is, de azért próbálkozhatsz. Vegyél pl vastagabbat, aztán érezni fogod hogy jobb e rajta játszani vagy sem...

2015. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És milyen márkájú húrt vegyek rá?
2015. jan. 16. 15:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a pénz mindegy akkor ernie ball cobalt,ernie ball titanium,elixir
2015. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én D'Addariot használom, kevesebb mint fele annyiba kerül, aztán külömbséget meg úgy sem tudnál mondani
2015. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De,

Tartóssag,és sztem annak nem olyan dinamikus a hangja pl ritmusjátékhoz...

De a hosszú élettartamut,vagy a simát használod?

2015. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt nem mondanám, hogy a pénz nem számít. Viszont azért szeretnék a pénzemért normális minőséget is kapni.


Én Fender, Yamaha vagy D'Addario húrban gondolkoztam.


Vélemény?!

2015. jan. 17. 09:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem úgy értettem, hogy nem lehet hallani/érezni a külömböző húrok között, hanem arra, hogy kezdőként nem igazán... 1x sem cserélt még húrt, szóval viszonyítási alapja sincs nagyon, a régi gyáritól meg amúgy is csak jobbat vehet...

D'Addario húrok minőségiek, szóval csak azért mert olcsóbbak, nem jelenti hogy rosszabbak is. Am ja, rá van írva hogy hosszú élettartalmú.. bár úgy is cserélem 1-2 havonta szóval tökmind1. De tényleg jól bírják a strapát, tremolós gitárom vna, így sokat feszítgetem a húrokat, és eddig még nem szakadt el soha. (46-9 -es húrok)

2015. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ernie ball cobaltot használok 7 huros készletet,és a 10 és húrt nem rakom fel,tehát 13-56 B hangolasra...

Azert már ilyen vastagságnál érződik igazán a különbség...

2015. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!