Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért állhat fenn ez a probléma?

Miért állhat fenn ez a probléma?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben a daw-om retteneesen lassú. 2 dolog történt az előtt, hogy ez a probléma jelentkezett volna. Vagyis..inkább 3. Az első: új interfészre váltottam, de ez szerintem nem lehet a hiba forrása mert másikkal is ugyan ezt csinálja ( a mostani egy Focusrite Scarlett 2i4, a régi egy creative emu 0202 usb ) a második, hogy elkezdtem superior drummert használni, és a reaperben komolyan , jóval több effekttel keverni a dobokat (eddig ezdrummer volt, és csak egy eq kellett az egyes sávokra aztán kész, most úgy csinálom hogy a superior bounce funkciójával kimentem hangfájlokba a dobokat, és úgy húzom be a reaperbe, és ott utólag effektelem) de valószínűleg ez se probléma, mert itt az hogy tört a superiorom nem lehet baj, mert itt ennél a fázisnál a superiornak semmi szerepe, hisz csak hangfájlokról van szó.) + ha a dob keverésével kész vagyok , le freeze-elem a dob trackjeit, de ez se segít, pedig elvileg kéne neki, de javítsatok ki ha tévedek. ez nem segített, akkor az éneket is lefreeze-eltem miutűán kész lettem a keveréssel, és így már tényleg maximum 30 effektet kellett egyszerre kezelni, amit azthiszem játszi könnyedséggel meg kéne oldania, tekintve hogy eddig bármilyen számot meg tudtam csinálni freeze meg cpu használat spórolgatás nélkül. így tehát ha az eddig leírtakban nincs hiba, akkor csak a hardverem lehet rossz, vagy az lehet a gond, hogy tört reapert használok, a hardveremnek viszont szerintem bírnia kéne ugyanis egy 4 magos 4 szálas i5 valamint 16 giga RAM van a gépemben, ami szerintem untig elég kéne hogy legyen neki, de javítsatok ki ha bármiben tévednék kérlek, és természetesen a fent leírtaktól eltekintve is bármilyen válaszra kíváncsi vagyok, szóval ha esetleg úgy gondolod hogy tudod mi lenne a probléma, de a fent leírtak kizárják azt, attól még én kíváncsi vagyok rá, hátha az a jolly joker megoldás.

2015. jan. 16. 19:15
 1/1 A kérdező kommentje:
ja és nem írtam le pontosan a problémát...szóval: a lejátszás akadozik, de rettenetesen. Drivernek ASIO-t használok, a WASAPI nem működik, azt írja hogy nem talál audio eszközt, meg amúgy is szükségem van az alacsony latency-re, szóval ASIO, viszont: Az ASIO beállításainál a Focusrite Scarlett drivert kell beállítanom, mert ha ASIO4all v2-re állítom, akkor ki-be kapcsolgat az interfész. szóval..ennek tudtában...valami ötlet a probléma megoldására? előre is köszi minden próbálkozást :)
2015. jan. 16. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!