Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi értelme van a Lossless...

Mi értelme van a Lossless zenének, hogy akár 1 000 000 hertzes is lehet, ha az emberi fül (kb. ) csak 20 000 hrtzig hall?

Figyelt kérdés

Én hallgattam lossless zenét. Szinte semmi különbség az és az mp3 között, talán nagyon minimális.

Ja és a telefonomon miért írja az mp3 és a lossless zenéhez is azt, hogy 41 000 hz. a lossless nek nem többnek kéne lennie?



2015. jan. 21. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:

A Flac és az MP3 között azért óriási a minőségbeli különbség, de nyilván ezt csak akkor hallod meg ha a lejátszó és a hangcucc/fejhallgató is olyan..


A telód vagy azért ír 41k-t mert nem tudja rendesen kezelni a flac-et vagy azért mert nem igazi lossless hanem az mp3-nál kissé kevésbé tömörített file.

2015. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Ha reggel a buszon vagy a kocsiban hallgatod a zenét akkor tényleg majdnem mindegy, hogy milyen a minősége, viszont megfelelő cuccokkal megfelelő körülmények között azért kijön a különbség. (és most nem csak a több milliós high end hangrendszerekre gondolok)
2015. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Buszon is szoktam hallgatni...


Na de akkor le tudnátok írni, hogy milyen egy jó lossless zene hangzása?

Nekem mindig azt mondták, meg máshol is azt olvastam, hogy tisztább.

De nem tudom elképzelni, hogy lehet tisztább, mint az mp3.

Annyit néha már én is észrevettem, hogy ha YouTube ról töltök le, akkor néha elég gyenge minőséget ad, kicsit torz, reszelős hang.

Ezért mostmár soha nem YouTube ról töltök le, hanem pl nCore ról.

Van egy agybadugós fülhallgatóm + a poweramp nevű alkalmazás, amivel a hangszínt is lehet szabályozni és nagyon jó tiszta hangzást ad.

Egyszee - kétszer csináltam már olyat, hogy nagyon erősen figyeltem a zene hangzására, hogy észrevegyem az apróbb hibákat, de én semmit nem hallottam, ami kicsit torzabb lenne. Nagyon jó, szép, tiszta hangzása van. De akkor a jó lossless zene milyen? Mert azt nem nagyon tudom elképzelni, hogy milyen a hangzása.


Hallottam már lossless zenét, de mint mondtam nagyon minimális különbséget éreztem. Szinte alig lehetett észrevenni...

2015. jan. 22. 17:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Komoly cuccon egy jó minőségű zene egészen máshogy szólal meg, mint telefonon fülessel egy 320kbps mp3. Ha egyszer kipróbálsz egy komoly cuccot hallani fogod.


Van egy barátom, aki nagy audiofil, a lejátszója és a fejhallgatója is több száz rugó. Meghallgattam pár számot amit ismerek, és tényleg elég nagy a különbség. A hangszerek sokkal tisztábban szólnak, sokkal kevésbé "mosódnak össze", tényleg úgy szólal meg a zene ahogy kell.


Én mondjuk nem vagyok erre érzékeny, én megelégszem egy jó minőségű mp3-al meg egy jó kis fülessel, nekem nem ér százezreket a dolog. Van, akinek ez nagyon fontos, egészségükre.

2015. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Eléggé felkeltette az érdeklődésemet ez a téma. :D

Annyit szeretnék még megkérdezni, hogy ha gépen szeretnék LossLess zenét hallgatni és tegyük fel megvan hozzá a jó fejhallgató, akkor esetleg jobb hangkártya is kell bele, vagy az nem számít, jó belőle valamilyen alapértelmezett?

2015. ápr. 15. 19:56
 6/10 anonim válasza:
Valahol hallottam, hogy ugyan a lossless zene nem minden frekvenciáját hallod, azonban az nem csak a füledre, hanem a többi szervedre is hatással van. Ez elvileg, ha nem is tudatosan, de érezhető.
2015. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Aha és jó vagy rossz hatással van a többi szervre?


És mi a helyzet azzal, hogy ha megvan hozzá a jó fejhallgató, akkor a gépen a hangkártya minősége is számít? Tudja az befolyásolni a zene minőségét?

2015. ápr. 15. 20:47
 8/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Igen befolyásolja a hangkártya is, a füles/hangszóró is sokat számít és persze az is hogy milyen filet játszol le.

Vagyis hiába veszel 50000 ért AKG Senhesier stb stúdió fejhallgatót ha a laptopod alap hangkártyájára dugod rá (felteszem azért jobb mint egy 2000Ft os tescos)

2015. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez elsődleges, amiért a különbséget nem tudod észlelni, az az hogy a telefon és a számítógép hangkártyája a felhasznált technológia miatt nem képes a lossless zeneszámot lejátszani. Ez azt jelenti, hogy ezekben az olcsóbb kütyükben olyan átalakítókat tesznek (a digitális zeneszámot analóg jellé alakítja), aminek a felső frekvenciabeli határa például 192KHz, így lehetetlen ezen átvinni a nála így is 5-ször gyorsabban mintavételezett jelet (1000000 hertzes).

Hasonlattal élve: mintha pest belvárosában akarnál kipróbálni egy 300-at tudó versenykocsit, de 50-nél többig sosem tudod hajtani a forgalom miatt...

A "komoly cucc" ha nem átverésről van szó, akkor a jobb technológiát jelenti, ami jelentősen drágább is az említett mobil és pc hangkártyáknál. Összefoglalva kell egy megfelelő hangkártya, ami a digitális adatot analóg jellé alakítja és egy megfelelő fölhallgató, ami a mechanikai kivitelezésétől függően képes a magasabb frekvenciákat is visszaadni. Ezek több százezres tételek.

2015. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Integralt hangkartyam van. Ez az alaplapom:


Asrock 980DE3/U3S3 AM3+ AMD 760G, DDR3 1866 (O.C.)


Nem tudom ennek milyen a hangkartyaja. Szerintetek?

2015. júl. 12. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!