Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Végre új Björk album! Mit...

Sándorjános kérdése:

Végre új Björk album! Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jan. 22. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Oh erről nem is tudtam, ezért jó itt fent lenni :D


Amúgy nekem így első hallgatásra tetszik. Imádom Björk hangját és ezek a számok is olyanok mint az előzőek...nem is tudom...művésziek, ez olyan tipikus Björk stílus, nincs hozzá hasonló :D Majd végig kell úgy is hallgatni a számokat hogy előttem van a dalszöveg, akkor jóval többet fognak mondani.

2015. jan. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ahogy a cikk írja, ezeket a szövegeket nem feltétlenül az élettársával írták közösen, kissé szakítós lett. Mondjuk szerintem a Biophilia sokkal sötétebb hangzású, és a két új elektronikus zenész közreműködőt ismerve sötétebb zenékre számítottam, de így is letette az asztalra, ahogy újra és újra... a libabőr nálam most se maradt el. Björk stílusa pedig szerintem elsajátítható, igazából széles körben jártas a popkultúra előrehaladó zenei törekvéseiben, így azoknak találmányait, elveit kevergeti, kutyulja, leszűri belőle a hagyományos pop kliséket, majd mielőtt még hűlés során megdermedne az anyag nyakon hinti pop-cukorkákkal, aminek személyisége is része, így önnön korlátaiból nem lesz pusztán kísérleti zene, hanem pop, amit csinál. Okai erre: 1. szereti csinálni, 2. azért mégis csak az ő zenéje, ő döntése, 3. John Cage-en nehezen tud bárki is kísérletezéssel túllépni, ha mégis érdemes egyáltalán?

Példának okáért (a kooperatív zenészek sötét hangzására):

https://www.youtube.com/watch?v=dZhhdnegHSA

https://www.youtube.com/watch?v=UIaNV2MsUMA

2015. jan. 22. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!