Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nektek mennyi idő megtanulni...

Nektek mennyi idő megtanulni egy dalt gitáron?

Figyelt kérdés
Én a Hey Juliet probálom már mióta és nem sikerül ... másoknak olyan könnyen megy?

2015. jan. 24. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A gitáron állsz vagy ülsz?
2015. jan. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy ilyen szám mondjuk 2-3 perc.
2015. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akárhova tekertem benne 3akkord szólt. Egy helyen 4et hallottam. Ha ezt nem tudod vemagolni ne gitározz.
2015. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ milyet :)Ilyen pár akkordos egyszerűt pár perc, amíg két-háromszor végigjátszom, úgy, hogy közben hallgatom. Ha mondjuk van benne pár összetettebb és gyorsabb riff vagy hosszabb szóló, amiket rendesen be kell gyakorolni, hogy jól menjen, akkor elég hosszú idő, általában nem egyszerre foglalkozom vele több órát, hanem egymás utánni napokon újra és újra foglalkozom vele, úgy sokkal jobban berögzül. Például kezdőként a RHCP Hey Oh dalával emlékszem, hogy nagyon megszenvedtem, mire normális sebességgel pontosan el tudtam játszani, nagyonsokszor átgyúrtam metronómra, egyre nagyobb tempóval. Amit írtál, abból a torzított akkordos rész elég egyszerű, az nekem szerintem tényleg 2-3-szor végigjátszás után menne, ha már az összes ilyen háttérben hallható kis licket is hozzáveszed, úgy azért már több, de szerintem de mondjuk egy fél óra után már szerintem majdnem tökéletesen menne az összes kis résszel és szólammal együtt is, persze feltéve,hogy van hozzá tab,és nem nekem kell kitalálni, de ez az egyszerű dal úgy se lenne több. Tegyük hozzá, hogy én messze nem vagyok profi gitáros, de már évek óta játszom a hangszeren.
2015. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A ritmus ... a ritmus miatt nem ment
2015. jan. 24. 22:12
 6/6 anonim válasza:
Hallgasd sokat és menni fog a ritmus is...
2015. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!