Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki szereti vagy rajongója az...

Aki szereti vagy rajongója az AC-DC zenekarnak az tudna társadalomkritikus dalokat küldeni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a rock korszakot (The Doors, Rolling Stones, Animals, Deep Purple, Led Zeppelin) de valahogy úgy érzem az AC/DC másfajta nyomvonalon haladt tovább. Annak idején a Doors és a Rolling Stones volt nagyon szókimondó miközben szerintem az AC/DC sokkal inkább az ha összevetjük az említett zenekarokkal és nincsenek benne olyan mélységek mint Jim Morrison szövegeiben és bár nem szorosan tartozik ide de Jefferson Airplane vagy Pink Floydéban sem. Az AC/DC-hez képest a morrisoni szabadságvágy sokkal lágyabb volt. Nem leszólni akarom a zenekart csak kíváncsi vagyok jól látom-e. Ha mégis vannak kőkemény társadalmat bíráló dalszövegek akkor kérlek ajánljatok.
2015. jan. 24. 12:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem jól látod. Én szeretem az AC/DC-t a munkásságukat eléggé jól ismerem. Szerintem rájuk soha nem volt jellemző a társadalomkritika, a dalszövegeik inkább hétköznapi dolgokról szólnak, mint az ivászat, szórakozás, szerelem, halál, vagy az élet egy rockbandában, inkább egy egyszerű munkás nézőpontjából íródnak, nem pedig a világ problémáin elmerengő gondolkodó emberéből, ahogyan az sok más rockzenekarnál jellemző, mint mondjuk a Stones, vagy Bad Religion, akiknek szinte minden dalukban társadalmi problémákat tolnak előtérbe.
2015. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!