Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik alap ( legolcsóbb )...

Melyik alap ( legolcsóbb ) szintetizátor tudja legélethűbben a zongora hangját megszólaltatni, illetve melyiknek a legjobb a billentés érzékenysége?

Figyelt kérdés

A kérdés azért vetődött fel bennem mert 15-20 éve volt egy Casio szintim, annak úgy el voltak találva a hangjai, hogy sokan elismerően vélekedtek, pedig nem drága kategória volt.Viszont nem volt billentés érzékeny.

Aztán lett egy Roland em-20-am,jó volt de a billentés érzékenysége nem volt fokozatmentes,olyan darabosnak hallottam.Most van egy Ctk-3000 Casio-m, a piano style billentés stílus nem rossz, jobb mint a Rolandon volt.

Ellenben csodálkozom, hogy ennyi idő elteltével ami a két gép gyártása között van, bizony nem történt nagy ugrás.Ezen például nem lehet finomítani a hangokat, keverni stb.Tudom talán egy kalapácsmechanikással meg lennék elégedve de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalatokra.



2015. jan. 24. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szerintem abba az ár kategóriába amit írtál ugy Kb,

30-50 ezer között nincs nagy különbség, szinte mindnek ugyan az a tudása és hangzásba sincs nagy eltérés. De ez érthetö, hiszen ezek a hangszerek az olcsóbb alkatrészekböl épülnek fel, és nem a csucskategóriás hanggenerátor van egyikbe sem beépítve. Valamikor a 90 es évekbe volt egy Tecnics KN 800 as gépem na az akkor szuper

volt minden hangszine a zongora is, verte az akkori 70-80 ezres szintiket.

2015. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szóval akkor vagy kalapácsmechanikás és komolyabb gép vagy tök mindegy.

mondják, hogy a Yamaha jobb, nem tudom, meg ugye miben jobb, haveromnak volt, a hangszínei meg sem közelítették a Rolandét, bár ez nem most volt...

2015. jan. 25. 17:33
 3/4 zoocox válasza:
Szia! Tavaly voltam hasonló cipőben. Nagyon sok tesztet, videót, véleményt hallgattam meg. A győztes yamaha psr e413 lett. Kicsit olcsóbb kevesebb funkcióval rendelkezik a 303-as,403-as. A hangzásuk nagyon jó. Érdemes rákeresni. Üdv
2015. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Biztos úgy van ahogy mondod, bár árba egy kalapácsmechanikás Casio 110 ezer.Keveset tud de azt szépen.
2015. jan. 26. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!