Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanuljak meg gitárt...

Hogyan tanuljak meg gitárt pengetni?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy gitárt, de sajnos tanárhoz nem tudok járni.Netről próbálok meg tanulni.James Arthur-Impossible számát szeretném eljátszani.


Innen kinéztem az akkordot: [link]


Ezt a videót meg vagy 100-szor megnéztem + vele együtt gitároztam.: https://www.youtube.com/watch?v=3202IjlsT9o


Csak az a baj, hogy annál a résznél mindig elakadok, amikor kezdd felgyorsulni és gyorsan kell pengetni. A ritmusát hallom, és az megy is, de csak akkor ha közbe nem fogok le húrt.



2015. febr. 2. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Az is egy megoldás, ha úgy gyakorlod a ritmusát, hogy egyelőre nem fogsz le akkordokat.

A másik gyakorlat, hogy egyelőre tedd félre ezt a dalt, és gyakorolj akkordváltásokat eleinte csak négynegyedesben, tehát csak lefelé pengess betartva az egyenletes ütemet. Párosíts össze akkordokat kettesével, négyesével, akár ebből a dalból. Használj metronómot. Ha már mennek a váltások csak lefelé pengetéssel, kezdd el színezni úgy, hogy két ütem között felfelé is pendítesz pl. le, le, le-fel le. Majd gyakorolj nyolcadost: le, le, fel-fel le-fel.

Válassz eleinte egy lassabb tempót kb. 60-ast. Lehet kicsit gyors még neked a refrén elsőre. Ha a fentieket begyakorlod, összhangba kerül a két kezed, és visszatérhetsz a daltanuláshoz.

2015. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorolj egyszerübb ritmusokat pl:

D:le, U:fel

DD U UDU x4

DD U x4

STB-STB.

Ha sokat gyakorlod menni fog....Ezt se nehéz eljátszani...:)...Söt még csak nem is gyors, csak még nem vagy hozzászokva. Mindig lassan kezdj, majd gyorsulj.


Remélem segítettem.

2015. febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen:))
2015. febr. 3. 19:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Metronom + a feljebb emlitett egyszerubb ritmusok

De ha ez megnyugtat kesobb erzesbol is fognak menni az ilyen szamok :D

2015. febr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!